banner464

BAŞKAN UĞURLU’DAN YAZILI AÇIKLAMA

Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu bugün yazılı bir açıklama yaptı.

BAŞKAN UĞURLU’DAN YAZILI AÇIKLAMA

Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu bugün yazılı bir açıklama yaptı.

02 Ağustos 2011 Salı 12:14
554 Okunma
BAŞKAN UĞURLU’DAN YAZILI AÇIKLAMA

Bütün inşaat faaliyetlerinin planlanan şekilde, programına uygun ve huzurlu bir çalışma ortamında yürüdüğünü belirten Başkan Uğurlu, şunları açıkladı:

“Bu yıl inşaat sezonu geç başlamıştır. Uzun süre devam eden yağışlar bazı inşaat faaliyetlerimizin başlamasını geciktirmiştir. Fakat buna rağmen karşılaştığımız işler gününde tamamlanacaktır.

Hemşerilerimize bu faaliyetlerimiz nedeniyle rahatsızlık verdiğimizi biliyoruz. Bunun için özür diliyoruz. Fakat inşaat süreleri kısa sürecektir ve Karaman eski temiz ve tozsuz durumuna dönecektir.

Bu arada hemşehrilerimizin bilmesini istediğimiz önemli bir konu da şudur: Kaldırım çalışmaları sırasında yerinden kaldırdığımız ağaçların yerlerine yenileri, bir plan dahilinde ve özel seçilmiş ağaçlar olarak yeniden konulacaktır. Şehrin peyzajı, vaktiyle rastgele ve yaya geçişlerini engeller şekilde dikilmiş vasıfsız ağaçlardan teşekkül ettirilmiştir.

Şimdi yollar her şeyiyle yeniden ele alınmıştır. Kaplaması, kaldırımı, engelli rampaları ve peyzajı ile her şey değiştirilmektedir. Kaldırımları bozan kökleri, yerleri kirleten meyveleri, geçişleri engelleyen şekilsiz gövdeleri ve sinek üreten yapılarıyla hiçbir özelliği olmayan bu ağaçlar yerine, şehrin karakterine ve dokusuna uyumlu ıhlamur, Japon kirazı, mavi selvi, çınar ve at kestanesi gibi ağaçlar, yol ortası şeritlerine ise aromatik bitki ve çalılar dikilmektedir, dikilecektir.

Yapılan yatırımların tahsisatları vardır. Esasen devlet ihale kurumu, tahsisatı olmayan işlerin ihalesini onaylamamaktadır.

 

a)      Hava şartlarının el verdiği sürece inşaatlar devam edecektir. Bu yılsonuna kadar yol ve kaldırım inşaatları tamamlanacaktır. Ağaç dikimleri mevsiminde yapılacaktır. (Yani Kasım Ayında)

b)     Kuğulu Park bu yılsonuna kadar peyzajı ile beraber, yani anahtar teslimi bitmiş olacaktır.

c)     İsmetpaşa caddesinde yeni bir proje uygulanacak ve burası da bu yılsonuna kadar bitirilmiş olacaktır. Şu anda başlanmamış olmasının sebebi konuğumuz olan Avrupalı hemşerilerimizin tatillerini daha rahat geçirmelerini düşünmemizdendir.

d)     Cumhuriyet Parkı yılsonuna kadar tamamlanacaktır.

 

Belediyemizin hiçbir maddi sıkıntısı yoktur. Tarihimizdeki belki en rahat dönem yaşanmaktadır. Taahhütlerini zamanında yerine getirmekte ve yatırımlarını aralıksız sürdürmektedir.

Bazı organlarda çıkan yanlış haberler, bilgi eksikliğinden ve iletişim bozukluğundan kaynaklanmaktadır.

Değerli hemşerilerime saygıyla arz ederim” dedi.

Yorumlar