banner464

Evlilik Okulu Kursu Açıldı

Karaman Valiliği ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile evli ve nişanlı çiftler için 20 Haziran – 05 Temmuz 2011 tarihlerinde Halk Eğitim Merkezinde düzenlenecek olan Evlilik Okulu Kursunun açılışı gerçekleştirildi.

Evlilik Okulu Kursu Açıldı

Karaman Valiliği ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile evli ve nişanlı çiftler için 20 Haziran – 05 Temmuz 2011 tarihlerinde Halk Eğitim Merkezinde düzenlenecek olan Evlilik Okulu Kursunun açılışı gerçekleştirildi.

21 Haziran 2011 Salı 22:29
572 Okunma
Evlilik Okulu Kursu Açıldı

20 Haziran 2011 Pazartesi günü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde gerçekleştirilen açılış programına Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN ve eşi Hanımefendi Muhsine KAHRAMAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin ODUNCU, Halk Eğitim Müdürü Mehmet EVREN ve kursiyerler katıldı.

Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN'ın eşi Hanımefendi Muhsine KAHRAMAN'ın himayesinde açılan Evlilik Okulu Kursu açılışı programında Vali KAHRAMAN ve eşi Hanımefendi Muhsine KAHRAMAN kursiyerlerle tek tek ilgilenerek, başarılar dilediler.

Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN kursun açılışında yaptığı konuşmada; “Bugün ilimizde evlilik okulu projesini başlatmış bulunuyoruz. Çocuklarımızı iyi yetiştirmek istiyorsak ve çocuklarımıza örnek bir aile oluşturmak istiyorsak bir yerden başlamamız gerekiyordu. Bu noktada evlilik okulu projesini gerçekleştirmek gerektiğini hissettik. Ben inanıyorum ki bu proje sayesinde evlenecek çiftler kendilerine daha iyi bir yol çizecekler ve buradan aldıkları eğitimle mükemmel bir aile oluşturacaklardır. Çünkü bu toplumun temeli ailedir. Aile olmadan hiçbir şeyin olması mümkün değildir. Aile ne kadar sağlam olursa toplum da o derece sağlam olur ve iyi bir noktaya gelir.

Evlenirken bilinçli olmak ve iyi kararlar vermek, evliliği bilinçli sürdürmek gerekmektedir. Karaman’da bu projeyi başlatarak, evlenecek olan gençlerin ve evli çiftlerin bu kurs sayesinde evlilik konusunda daha da bilinçlenmesini sağlayacağız. Ayrıca kursu başarıyla tamamlayan kursiyerleri çeyrek altınla ödüllendirip, onlara sertifika vereceğiz. Ben bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ve bu tür güzellikleri sürdürmeye devam edeceğimizi belirtiyorum. Eşim Sayın Muhsine KAHRAMAN'a da bu kursun hayata geçirilmesindeki emeklerinden ötürü ayrıca teşekkür ediyorum. Kendisinin çabaları sonucunda sizlerle bir araya geldik.Kursun bitiminde de sizlerle bir araya gelerek kursun değerlendirmesini yapacağız. ”dedi.Konuşmaların ardından Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN ve eşi Hanımefendi Muhsine KAHRAMAN kurs öğretmeninin verdiği dersi kursiyerlerle birlikte bir süre dinlediler.

Toplam 24 saat olan Evlilik Okulu Kursu hafta içi akşamları 18:30 – 20:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.Rehberlik Araştırma Merkezi’nde görev yapan bir rehber öğretmen tarafından verilecek olan kursta aile içi iletişim, aile olma, sözlülük ve nişanlılık dönemleri, ülkemizde ve dünyadaki çeşitli evlilik kuramları, eşlerin birbirini tanıması hakkında kursiyerlere bilgiler aktarılacaktır.

Yorumlar