banner464

TEMİZEL-ÜNLÜ MESLEK LİSESİ İSPANYA YOLCUSU

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde hazırlamış oldukları “Web Tabanlı Temel Meslek Eğitimi”

TEMİZEL-ÜNLÜ MESLEK LİSESİ İSPANYA YOLCUSU

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde hazırlamış oldukları “Web Tabanlı Temel Meslek Eğitimi”

30 Haziran 2011 Perşembe 16:09
539 Okunma
TEMİZEL-ÜNLÜ MESLEK LİSESİ İSPANYA YOLCUSU

 LDV Projesi kapsamında Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu ve Manavgat Endüstri Meslek Lisesi idareci ve öğretmenlerden oluşan proje ekibi İspanya’ya gidiyor.

Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi proje ekibi İspanya proje toplantısı öncesi İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin Altun’u ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdiler. Şube Müdürü M.Akif Duman ve Proje Uzmanı Ramazan Arslan’ın da katıldığı ziyarette Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Cafer Avcı; “Projemiz katılımcıların ülkelerindeki mesleki eğitim kurumlarına, öğrencilerine ve öğretmenlerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Projemizin koordinatörü Karaman Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ortaklarımız ise Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, Antalya Manavgat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Almanya’dan South East Training Academy GmbH (SETA) ve Augsburg Bershule, İspanya’dan Fase Net’tir. Proje kapsamında, E -eğitim içerikli internet erişimi sağlaması web sayfasının teorik ve pratik içerikli videolar tarafından desteklenmesi gibi teknik konularda görüş alışverişinde bulunarak iyi uygulamaların ülkemize transferi hedeflenmektedir. Bu kapsamda 14 kişilik proje heyetimiz 30 Haziran–6 Temmuz 2011 tarihleri arasında İspanya’da gerçekleştirilecek olan proje toplantısına katılacaktır.”  dedi.

Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi proje ekibini ağırlamaktan dolayı memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin Altun yaptığı açıklamada; “Bilgi çağı, eğitim sistemimizi büyük ölçüde etkilemektedir. Bilgi teknolojilerindeki yenilikler eğitim için yeni fırsatlar ortaya çıkarmaktadır. Bu proje öğrencilerimize ve öğretmenlerimize Uzaktan Eğitim alanında yeni ufuklar açacağına inanıyorum. Ayrıca bu proje çalışması, eğitim kurumlarımız ile Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi arasındaki işbirliğini geliştirmesi bakımından da önem arz etmektedir. Eğitim Heyetimizi göstermiş oldukları başarılı proje çalışmalarından dolayı kutluyor, bu başarının bütün okul ve kurumlarımıza örnek teşkil etmesini diliyorum.” dedi.

Yorumlar