Karaman’da İlklere İmza Atılıyor Video: Karaman’da İlklere İmza Atılıyor

Karaman’ın Kazımkarabekir ilçesindeki Çok Programlı Anadolu Lisesinde tarım bölünü açıldı. Açılan bölüm, Karaman’da bu alanda açılan ilk ve tek bölüm olma özelliğini taşıyor.

“BU ÜLKEYİ ÜRETİM KURTARACAK”

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Kazımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Hamza Şanlıtürk, “Bölgemiz için son derece kritik ve önemli bir adım attığımıza inanıyoruz. Ülkenin ve dünyanın üreten, kalifiye elemanlara ihtiyacı var. Bu ihtiyaç önümüzdeki yıllarda gittikçe artacak ve hayatı bir önem kazanacaktır. İlerleyen yıllarda yaşanması muhtemel gıda krizlerine karşı şimdiden önlemlerimizi almak zorundayız. Toprağı bilen, onu bilimsel olarak işleyen, bilgisi ile teknolojiyi birleştirebilecek, alanında uzman, nitelikli tarım elemanları yetiştirmek istiyoruz. Bu ülkeyi üretim kurtaracak.

Okulumuza kayıt yaptırmak isteyen ve Karaman'da ikamet eden ortaokul mezunu öğrencilerimiz, LGS 1. ve 2.  nakil döneminde tercihte bulunabilirler. Okulumuzu tercih eden öğrenciler için ulaşım kolaylığı sağlanacaktır” dedi.