Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen Okullar arası Gençler (A) Voleybol İl Birinciliği müsabakaları kızlar ve erkekler kategorisinde 12 takımdan toplam 144 sporcunun katılımıyla başladı.

Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu’nda kızlar kategorisinde Karaman Lisesi ile Yunuskent Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi takımları arasında oynanan maçla başlayan müsabakalar, Fatih Anadolu Lisesi – İrfan Ataseven Anadolu Lisesi, Hakkı Teke Spor Lisesi – İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Toki Anadolu Lisesi – TOBB Fen Lisesi takımları arasında oynanacak karşılaşmalarla devam edecek.

Genç erkekler voleybol il birinciliği müsabakaları ise 26 Ekim Perşembe günü İrfan Ataseven Anadolu Lisesi ile İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımları arasında oynanacak maçlarla başlayacak.

Müsabakalar sonunda kızlar ve erkekler kategorisinde birincili olan takımlar, ileri bir tarihte düzenlenecek grup müsabakalarında Karaman’ı temsil etmeye hak kazanacak.