Karaman’da faaliyet gösteren firmanın temsilcilerine İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş tarafından “Onaylı Süt Çiftliği Sertifikası” verildi.

Hububat Ekimi Yapacak Üreticilere Önemli Uyarı Hububat Ekimi Yapacak Üreticilere Önemli Uyarı

Şahinbaş, konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, Karaman’da hastalıktan ari işletme sayısının gün geçtikçe arttığını belirtti. Bu işletmelerin Avrupa Birliği ülkelerine süt ve süt ürünleri ihracatını yapmaları için Onaylı Süt Çiftliği Sertifikalarının bulunması gerektiğini vurgulayan Şahinbaş, Selehattin Oğuz ve Oğuz Danışmanlık'a 3. ve 4. Onaylı Süt Çiftliği sertifikasını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Avrupa Birliği ülkelerine süt ve süt ürünleri ihracatı yapmak için gerekli olan; Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası bulunan, Avrupa Birliği’ne Süt Ürünleri İhracatı Genelgesi kapsamında denetlemesi yapılan, Denetlemeler sonucu uygun bulunan işletmelere Onaylı Süt Çiftliği sertifikası” verildiğini söyleyen İl Müdürü Şahinbaş; Onaylı Süt Çiftliği Sertifikasını verdiği çiftlik yönetimlerini tebrik etti.

Sertifika programına, Karaman TKDK İl Koordinatörü Özgür Öztürk, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dorla, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Yiğit Dorla, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Ümit Çağlıyan, Sorumlu Veteriner Hekimler Selahattin Tan, Fatih Eser, Ekinözü Köyü Muhtarı Asım Arpınar ile Onaylı Süt Çiftliği Belgesi alan Selehattin Oğuz ve Oğuz Tarım ve Hayvancılık Firması yetkilisi Çağlar Oğuz katıldı.