Kovan dağıtım programına; Karaman Valisi Sayın H.Engin Sarıibrahim, İl Jandarma Komutanı Dr. Albay Murat Alkan, AK Parti İl Başkanı Murat Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Tamer Yıldızbaş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Süleyman Kazanç, Kadın Kolları Başkanı Fatma Coştu, Karaman Arıcılar Birliği Başkanı Gürsel Yasan, Karaman STK ve Oda ve Birlik Başkanları ile üreticiler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda İl Müdürü Hatice Bulut , Karaman Arıcılar Birliği Başkanı Gürsel Yasan, Karadağ Bölgesinde Üçkuyu, Madenşehri , Kılbasan ve Kisecik köylerinde uygulanan projenin amacı ve hedefleri hakkında katılımcılara yönelik bilgiler verdi.

İl Müdürü Bulut ; "Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte arı yetiştiricilerinin toplam 1 milyon 558 bin 200 Türk Lirası katkı sağladığı proje kapsamında 10 işletmeye 895 adet organik kovan dağıtımı yapılacağını, ilimizde yaklaşık 900 işletme ile 70 bin kovanda bal üretimi yapıldığını, ilimizde bu yıl bal rekoltesinin 840 ton olduğunu, proje ile Karadağ’da organik arıcılığın yaygınlaştırılması ve kaliteli bal üretiminin teşvik edilmesi amaçlanıyor." dedi

Program Kovan dağıtımı ve günün anısına fotoğraf çekimi ile sona erdi.