Karaman’da Özel Eğitim Alanında Bir İlk Gerçekleşti Foto Galeri: Karaman’da Özel Eğitim Alanında Bir İlk Gerçekleşti

Karaman Özel Eğitim Meslek Okulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı araştırma proje çalışmalarıyla, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi. Okul tarafından hazırlanan bu proje Karaman’da özel öğrenciler tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK tarafından kabul gören ilk proje oldu.

Karaman Özel Eğitim Meslek Okulunda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına, Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim’in eşi hanımefendi Hatice Sarıibrahim, Özel Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından projelerin sergilendiği stantları tek tek gezen protokol üyeleri, öğrencilerden proje çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Projelerle ve öğrencilerle bizzat ilgilenen Hanımefendi Sarıibrahim, güzel çalışmalarından ötürü öğrencileri tebrik edip TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının gerçekleşmesinde emeği geçen öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti. Projelerin özel öğrenciler tarafından hazırlanmış olması nedeniyle daha da anlamlı olduğunu belirten Sarıibrahim, özel çocukların bu özel çalışmalarını takdirle karşıladığı ifade etti.

Gerçekleşen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında toplam 7 proje tanıtıldı.

Program çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.