A W178197 02

Proje kapsamında düzenlenen tören, Karaman Özel Eğitim Anaokulu'nda gerçekleştirildi. Spor malzemelerinin dağıtımını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, projenin önemine vurgu yaparak, "Ülkemiz özellikle paralimpik ve engelli sporlarında önemli hamleler yaptı. Proje kapsamında dağıtılan bu malzemeler de başarılı sporcularımızın yetişmesinde önemli katkı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ise özel eğitim öğrencilerine yönelik desteklerin süreceğini belirterek, "Onların hayatlarına dokunmak, onlara umut olmak, onların potansiyellerini keşfetmelerine ve gelişmelerine katkıda bulunmak, bizim en temel görevlerimizden biridir" dedi. Sporun sadece bedensel sağlık için değil, aynı zamanda sosyal etkileşim, özgüven ve disiplin gibi önemli değerleri içerdiğini vurgulayan Çalışkan, dağıtılan malzemelerin öğrencilerin spor yapma imkanlarını artırarak daha sağlıklı ve mutlu bireyler olmalarına katkı sağlayacağını belirtti.

Programda, özel eğitim öğrencileri gönüllerince eğlendi ve spor malzemeleri dağıtıldıktan sonra hatıra fotoğrafı çekildi. Törene, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Bekir Baynal, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Akgündüz, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.