Karaman Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Yaşar Çalışkan, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Mustafa Karadeniz ve AK Parti Milletvekili Selman Oğuzhan Eser’in konuşmalarıyla başlayan program, Valimiz Tuncay Akkoyun’un konuşmasıyla devam etti.

Konuşmasına ülkemizin sanayiden tarıma, sağlıktan eğitime, spor ve çeşitli alanlardaki gelişimine işaret ederek başlayan Vali Tuncay Akkoyun, ilimizde bugüne kadar farklı spor branşlarındaki sporcularımızın kullanımına sunulan birçok spor yatırımının gerçekleştiğini ve bundan sonra da yatırımların gerçekleşmeye devam edeceğini vurguladı.

Her alanda olduğu gibi sporda da gayret etmenin, inanmanın, çabalamanın ve ülke-millet sevgisinin önemine değinen Vali Tuncay Akkoyun, spor tesislerinin ülkemize ve ilimize kazandırılmasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na şükranlarını dile getirdi.

Konuşmasının devamında ilimizde yapılması planlanan spor tesislerine dikkat çeken Vali Akkoyun, “Olimpik standartlarda yeni bir yüzme havuzu yapmayı planlıyoruz. Köylerimizde ve beldelerimizde de 25 halı sahamızın ihalesini yaptık. İnşallah bu tesislerimizin de inşaatına birkaç gün içerisinde başlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Akabinde inşaatı tamamlanmak üzere olan Karaman Stadyumu’nun yakın zamanda faaliyete geçecek olduğunu belirten Vali Tuncay Akkoyun, gerek inşaatında gerekse planlanma sürecinde emeği geçenlere, takibini yapan herkese teşekkürlerini iletti.

“Karaman’da 100’e yakın antrenörümüz, gençlerimize, çocuklarımıza, geleceğimize hizmet ediyor.” diyerek sporun temelinin okul sporları olduğunu ve hassasiyetle takip ettiğini belirten Vali Akkoyun, okul sporlarında son bir yıl içerisinde kurulan kulüp sayısının 94 olduğunun altını çizerek okul sporlarında kulüp sayısının daha da arttırılması için gayret gösterileceğini ifade etti.

Vali Tuncay Akkoyun, bütün spor tesislerin vatandaşlarımız, kıymetli gençlerimizin ve çocuklarımızın istifade etmesi ve gelecekte uluslararası arenada bayrağımızı dalgalandıracak ve bizleri gururlandıracak genç nesillerin yetişmesi için kurulduğuna dikkat çekerek bu salonlarda yapılacak spor faaliyetlerini her zaman desteklediklerini belirtti.

Konuşmasını gerçekleştirilen yardımın hayırlı olmasını temenni ederek bitiren Vali Akkoyun, tüm sporcularımıza başarılar diledi.

Program, 55 Spor Kulübüne 1.470.000 TL miktarında nakdî yardımın yapılması ve toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Programa kurum amirleri, Karaman Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Güventürk, amatör spor kulüplerinin temsilcileri ve sporcularımız da katıldı.