Karaman’da Tam Gün Eğitim Modeli Meyvelerini Vermeye Devam Ediyor Foto Galeri: Karaman’da Tam Gün Eğitim Modeli Meyvelerini Vermeye Devam Ediyor

Ziyarette ilk olarak TOKİ Ortaokulu Müdürü Ramazan Garip ve Şehit Ahmet Sarı Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Kılınç, tam gün eğitim kapsamında okulda yürütülen kulüp çalışmalara yönelik İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a bilgiler verdi.

“Öğrencilerimiz hem akademik hem sanatsal hem de sportif anlamda geleceğe emin adımlarla ilerlerken kendilerini geliştirme imkânı buluyorlar.”

TOKİ Ortaokulu Müdürü Ramazan Garip, “Okulumuzda uygulanan tam gün eğitim modelinden özellikle çalışan anne ve babaların çocukları faydalanmakta olup bu eğitim modeli ile öğrencilerimize öğle yemeği imkânı sunuyoruz. Bunun yanı sıra akademik dersler sonrasında okulumuzda 9 atölyede açılan 12 kursumuzda piyano, gitar, drama, İngilizce, futbol, geleneksel okçuluk, tekvando, Türkçe, matematik, fen bilimleri, zekâ oyunları, satranç gibi farklı branşlarda toplam 400 öğrencimiz eğitim alıyor. Kurslarda eğitim alan öğrencilerimiz hem akademik hem sanatsal hem de sportif anlamda geleceğe emin adımlarla ilerlerken kendilerini geliştirme imkânı buluyorlar.” dedi.

“Açılan kurslar sonrasında öğrencilerimizden ve velilerimizden güzel geri dönüşler alıyoruz.”

Şehit Ahmet Sarı Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Kılınç ise okulda öğrencilere yönelik toplam 10 kursun açıldığını ifade ederek 100 öğrencinin bu kurslardan faydalandığını aktardı. Mehmet Kılınç, “Gitar, resim, satranç, futbol, voleybol, İngilizce, matematik, Türkçe ve fen bilgisi alanlarında kurslarımızı açtık. Açılan kurslar sonrasında öğrencilerimizden ve velilerimizden güzel geri dönüşler alıyoruz. Öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim alabilmesi ve geleceğe daha donanımlı bir şekilde hazırlanmaları için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Velilerimiz okullarımızda açılan kurslarda çocuklarını gönül rahatlığı ile öğretmenlerimize emanet ediyor.”

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrencilerinin ve velilerin Karaman’daki okullarda devam eden tam gün eğitime ilişkin geri bildirimleri önemsediklerini belirterek, eğitimde daha etkili ve verimli bir ortam sağlamak için çaba gösterdiklerini ifade etti. Mehmet Çalışkan, “Tam gün eğitim veren okullarımız çalışan anne ve babalar için çok büyük avantaj ve kolaylık sağlamaktadır. Çalışan velilerimiz, okul saatleri sonrasında çocuklarının zaman geçirmesi konusunda zorluklar yaşıyor. Bu zorluğu aşma noktasında tam gün eğitim modeli çözüm oluşturmaktadır. Velilerimiz okullarımızda açılan kurslarda çocuklarını gönül rahatlığı ile öğretmenlerimize emanet ediyor. Bizim amacımız, gerekli alt yapı çalışmalarını en kısa sürede tamamlayarak öğrencilerimizin geleceğine önemli katkılar sağlayan bu modeli Karaman’daki okullarımızda yaygınlaştırmak." diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaret, öğrencilerinin İl Müdürü Çalışkan’a hediye takdim etmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.