Karaman’da Ücretsiz GSB Yaz Spor Okulları Kayıtları Başlıyor Foto Galeri: Karaman’da Ücretsiz GSB Yaz Spor Okulları Kayıtları Başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 ilde düzenlenen GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kayıtları Karaman’da 12 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz dönemi boyunca gerçekleşecek GSB Spor Okulları eğitimleri, 19 farklı branşta ücretsiz olarak verilecek.

Karaman merkez ve ilçelerde yaşayan çocuk ve gençlerin bilişsel ve sportif gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlayarak yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla hayata geçirilen GSB Spor Okulları çerçevesinde; atıcılık ve avcılık, atletizm, badminton, basketbol, bisiklet, eskrim, güreş, halter, hentbol, judo, karate, masa tenisi, okçuluk, tekvando, tenis, voleybol, wushu kung fu ve yüzme branşlarında eğitimler verilecek.

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde alanında uzman antrenörler eşliğinde verilecek olan eğitimler ile 5-18 yaş arasındaki çocuk ve gençler, 19 farklı branşta ücretsiz spor yapma imkanı bulacak. 14 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan kayıtlar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı spor tesislerinde ve Spor Servisi birimi tarafından alınacak. GSB spor okulları ile ilgili kayıt formu, antrenör ve salon bilgilerini öğrenmek isteyen vatandaşlar karaman.gsb.gov.tr adresi duyurular bölümünden detaylı bilgiye ulaşabilecek. Ücretsiz olarak verilecek eğitimler ise 19 Haziran Pazartesi günü başlıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, "Her yıl olduğu gibi bu yılda çocuk ve gençlerimiz için 19 farklı spor branşında eğitimlerimiz deneyimli antrenörlerimiz eşliğinde başlıyor. Sağlıklı bir nesil için spor önemli ve GSB Spor Okulları çocuklarımız ve gençlerimiz için çok güzel bir fırsat. Çocuklarımızın fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak için uzman antrenör kadromuzla ve modern spor tesislerimizle daima halkımızın hizmetindeyiz. GSB spor okullarımızda ayrıca seçtikleri branşlarda eğitim alan çocuk ve gençlerimizi ilgi duydukları branşlarda ilerlemeleri için önayak olacağız. Tüm çocuk ve gençlerimizi GSB Spor okullarımıza bekliyoruz.”