Türkiye'nin farklı şehirlerinden üniversiteyi kazanarak Karaman’a yeni gelen üniversite öğrencileri, Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri tarafından otobüs terminalleri ve tren garında karşılanarak barınacakları yurtlara yerleştiriliyor. Öğrencileri ve ailelerini karşılayan personeller tarafından şehir hakkında genel bilgi verilerek, ulaşım ve konaklama konusunda yardımcı oluyor.

Ayrıca yurtlar bölgesinde kamu kurum ve kuruluşları tarafından kurulan stantlarda öğrencilerin şehre daha hızlı uyum sağlaması ve kendilerini daha hissetmeleri için hazırlanan materyaller ile şehrin tarihi, kültür ve doğal güzellikleri hakkında bilgi veriyor.

GSB Karaman Yurtları önünde kurulan stantları ziyaret eden öğrenciler ve aileleri, Karaman’da hayata geçirilen uygulamadan memnun olduklarını belirterek, şehir hakkında bilgi edinme ve ihtiyaç duyulan konularda yardım alma imkânı bulduklarını ve yapılan ikramların kendilerini çok mutlu ettiklerini ifade ettiler.

Karaman’a yeni gelen üniversite öğrencilerini ve ailelerini karşılayarak yalnız bırakmayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Öncelikle öğrencilerimize ve ailelerine Karaman’a hoş geldiniz diyerek, başarılı ve huzurlu bir dönem diliyorum. Kamu kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte geçen dönem başladığımız uygulamamıza bu dönemde devam ediyoruz. Hem öğrencilerimiz hem de öğrencilerimizin aileleri uygulamamızdan ve yurtlarımızın önünde kurulan stantlarımızdan oldukça memnun. İnşallah bu uygulamamızı geleneksel hale getirerek her yıl üzerine ekleyerek devam edeceğiz. Öğrencilerimiz ise yurtlarımızda hem eğitim hem de sosyal yaşam açısından dolu dolu bir yıl geçirecekler. Tüm öğrencilerimize tekrar keyifli ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Karaman'da Üniversiteyi Yeni Kazanan Öğrencilere Sıcak Karşılama Foto Galeri: Karaman'da Üniversiteyi Yeni Kazanan Öğrencilere Sıcak Karşılama