Karaman'da Yardım Seferberliği Sürüyor Foto Galeri: Karaman'da Yardım Seferberliği Sürüyor

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen 7.7 ve 7.6’lık iki depremin üçüncü gününde ölü sayısı 7 bin 108'e yaralı sayısı ise 40 bin 910’a yükseldi.

10 kentte yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Türkiye'nin dört bir yanında da deprem bölgesine yardım seferberliği devam ediyor.

10 kentte büyük yıkıma neden olan depremin hemen ardından tüm illerde olduğu gibi Karaman’da da deprem bölgesi için yardım hareketi başlatıldı.

Karaman Valiliği koordinatörlüğünde başlatılan yardım seferberliğinde Piri Reis Kültür Merkezinde toplanan malzemeler araçlara yüklendikten sonra deprem bölgesine gönderiliyor.

SOBA BORUSUNA İHTİYAÇ VAR

Depremzedelerin ısınma ihtiyaçlarının karşılanması için Piri Reis Kültür Merkezini önünde çok sayıda soba toplandı. Sobalar için boru ihtiyacı olduğu öğrenildi.

FIRINCILARIN ÜRETTİĞİ 60 BİN EKMEK YOLA ÇIKACAK

Deprem bölgesinde en önemli ihtiyaçlardan arasında da gıda ürünleri yer alıyor. Karaman’daki fırın esnafları da depremzedeler ve bölgede arama-kurtarma çalışmalarını yürüten personeller için 60 bin ekmek üretti. Özenle paketlenen ekmekler deprem bölgesine ulaştırılması için araçlara yüklendiği gözlemlendi.