Karaman'da Yetimler İçin Düzenlenen Hayır Panayırı Dualarla Açıldı Foto Galeri: Karaman'da Yetimler İçin Düzenlenen Hayır Panayırı Dualarla Açıldı

Dünya Yetimler Eğitim Vakfı, 1. İstasyon Caddesi'nde bulunan bir iş yerinde düzenlenen hayır panayırının açılışı Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesi ile yapıldı. Birçok vatandaşın katılım sağladığı hayır panayırında vakfın gönüllüleri tarafından hazırlanan yiyecek, gıda maddesi ve ürünler satışa sunuldu.

BEN DE BİR YETİM ANNESİYİM

Bir yetim annesi olduğunu belirten Atiye Kondu, “Dünya Yetimler Eğitim Vakfı'na katılalı 3 ay oldu ve memnunum. Yetim çocuklarla hem eğitim, hem de ihtiyaç anlamında ilgileniyoruz. Ben de bir yetim annesiyim. Yetim çocuklar için hayır çarşısı yapıyoruz ve yetim çocuklar için etkinliklerimiz devam edecek” diye konuştu.

YETİMLİK İNSANLIK İÇİN KAÇINILMAZ BİR OLAYDIR

Düzenledikleri hayır panayırı ile ilgili açıklamada bulunan Dünya Yetimler Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Yüksel Çavuşoğlu, “Yetimler tarih boyunca insanlığın varoluşundan beri hep var olan ve bir eksiklik olarak kabul edilen bir olaydır dolayısıyla yetimlik insanlık için kaçınılmaz bir olaydır” dedi.

Yüksel Çavuşoğlu, peygamberimizin ümmeti yetim bıraktığı haftayı yetimler haftası olarak kabul ettik ve yetimler haftasını Karaman başta olmaz üzere her yerde kutlamaya çalışacağız diyerek, “Bu çalışmaları ben kara sevdam olarak kabul ediyorum. Kara sevdamdan başka hayatımda şu anda planladığım bir şey yok. Bu yolda ne kadar çalışabilirsek ve rabbim ne kadar imkan verirse o çerçevede bu çalışmayı yürüteceğiz inşallah. Vakfın gönüllüleri pasta, çörek, yufka ekmek, erişte meyve ve giysiler gibi ürünlerden oluşan çok ciddi bir organizasyon yaptı ve bizler de satışa sunduk” dedi.

EŞİM DE HEM ÖKSÜZ HEM DE YETİM

Eşinin de hem öksüz hem de yetim olduğunu belirten Mehmet Karaduman, “Buraya yapılan yardımlar Dünya Yetimler Eğitim Vakfı'na gidecek. Burada hiçbir kişinin maddi kazanç elde etme kaygısı yok. Buranın gelirleri tamamen vâkıfa devrediliyor ve yetim ve öksüz yavrularımız için kullanılıyor. Eşim de hem öksüz hem de yetimdir. Biz gönüllü olarak geldik buraya. Burada olmaktan onurlu ve gururluyuz” diye konuştu.