Nefise Sultan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinin düzenlemiş olduğu "Hayalimdeki Oyun" isimli dijital oyun yarışmasının ödül töreni İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın katılımıyla Nefis Kafe’de gerçekleşti.

Yazılım alanında geleceğin üretken öğrencilerini keşfederek yerli ve millî sürece katkı sağlamak amacıyla 20 Mart’ta il genelindeki ortaokullarda başlayan yarışmaya Alparslan Ortaokulu, İmaret Ortaokulu, İstiklal Ortaokulu, Mümine Hatun Ortaokulu, Lale Ortaokulu, 15 Temmuz Muhammed Yalçın İmam Hatip Ortaokulu ve Esentepe Ortaokulundan 35 kız öğrenci katıldı. Öğrenciler, Scratch 3.0 programı ile kendilerinin hazırladıkları bir oyun yarışırken 25 öğrenci finalist olmaya hak kazandı.

Öğrencilerin yapmış olduğu sunum ve seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda yarışmada İmaret Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Ayşe Naz Koraşlı birinci, İmaret Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Hülya Arabacı ikinci, Mümine Hatun Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Hayrunnisa Başaran üçüncü, Mümine Hatun Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Şirin Çırak dördüncü ve Lale Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Ceyda Nur Ünlü ise beşinci oldu.

Yarışmaya katılarak emek sarf eden tüm öğrencileri tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, yerli ve millî yazılım sürecine katkı sağlayacak yarışmayı düzenleyen Nefise Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Program, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın dereceye giren öğrencileri ödüllerini vermesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.