Karaman Sivil Toplum Platformu, Gazze için dört tır gıda yardımı gönderdi. Gazze için toplanan un ve gıda malzemeleri cuma namazı sonrası Aktekke Meydanından dualarla gönderildi. Programa Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim,İl Protokolü, Sivil Toplum Platformu temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar. Programda bir konuşma yapan Karaman Sivil Toplum Platformu sözcüsü Tevfik Baran şunlara değindi:

“BİR ŞEY YAP, ÇOCUKLAR ÖLMESİN! diyerek Karaman Sivil Toplum Platformu olarak Gazze için başlattığımız gıda kolisi ve un yardımlarımızın ilk sevkiyatını bugün yapıyoruz.

Aylardır terörist İsrail’in soykırım uyguladığı, binlerce masum çocuk ve sivilin hayatını kaybettiği Gazze’de açlıkla pençeleşen çocuklar ve siviller için başlattığımız yardım kampanyasına Karaman halkımız büyük bir destek ve teveccüh gösterdi. Kadim bir medeniyetin varisleri olarak yapmamız gerekeni her daim yapmak için bir an bile tereddüt etmedik. Mevzu vatan, millet, ülke, ümmet ve insanlık olunca bu aziz millet her zaman olduğu gibi mazlumun ve mağdurun yanında olmuştur. 6 Şubat depremlerinde yardım tırlarımızla, insan gücümüzle nasıl deprem bölgesinde isek, bugünde Gazze için Filistin için buradayız. Büyük bir medeniyetin varisleri olarak bu bizim bir millet, bir Müslüman ve bir insan olarak görev ve sorumluluğumuzdur…

Dualarımız, eylemlerimiz, toplanmalarımız, toparlanmalarımız ve ekmeğimizden küçük de olsa bir parça Gazze için bugün. Şimdi bir tas çorbamızı, bir çuval unumuzu Gazzeli mazlumlarla paylaşma günüdür. Şimdi komşusu açken tok yatan bizden değildir düsturunu yaşama ve yaşatma günüdür. Şimdi karnı doyan Gazzeli bir çocuğun yanağındaki küçük bir tebessümle mutlu olabilme günüdür. 

Sizin gönderdiğiniz bir çuval un, bir gıda kolisi Gazze’deki onlarca çocuğa aş olacak. Belki katil ve terörist İsrail’in bombalarından sağ kurtulan çocuklar açlıktan ölmeyecek. Allah katında belki bu bir tas çorba bizim vebalimizi azaltacak.

Ülkemiz devleti ve milletiyle her zaman olduğu gibi daha ilk günden mazlum ve mağdur Filistin halkının yanında yer almıştır. Karaman Sivil Toplum Platformu da Gazze’de yaşanan bu soykırıma ve insanlık dramına her daim tepkisini ve tavrını göstermiş, insani ve vicdani sorumluluğunu yerine getirmek için birçok faaliyet ve yardım kampanyası gerçekleştirmiştir.

Karaman Sivil Toplum Platformu olarak açlık ve susuzlukla pençeleşen Gazzeli mazlumlar ve çocuklar için Kızılay’la beraber yürüttüğümüz bu yardım organizasyonu devam ediyor,  ilk etapta toplanan dört tır gıda yardımını buradan, Aktekke Meydanından Gazze’ye uğurluyoruz. Gazanız Mübarek olsun. Allah Razı olsun.

Duamız özgür Filistin, özgür Kudüs, özgür Gazze…Kahrolsun İsrail… Kahrolsun Siyonizm… Kahrolsun zalimler…”