Karaman’ın Atletizmdeki Genç Yetenekleri Göz Kamaştırıyor Foto Galeri: Karaman’ın Atletizmdeki Genç Yetenekleri Göz Kamaştırıyor

Kemal Kaynaş Stadyumunda antrenörleri Melihşah Katman, Abdülselam Kahraman ve Zühal Kaya Ulaş ile antrenmanlara devam eden genç sporcular, Karaman’a yeni başarılar getirmek ve adını duyurmak için antrenmanlarına aralıksız devam ediyorlar.

HEDEF 1.95’LE ZİRVEDE KALMAK

Karaman’ın ‘Altın çocuk’ diye tanıdığı Görkem Arıkan, 2023 yılını başarılı bir şekilde geçirmeye devam ediyor. Arıkan, Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gündüzlü Atletizm Sporcu Eğitim Merkezi ve ENKA spor kulübü adına antrenörü Melihşah Katman ile yüksek atlama branşında başarıdan başarıya atlıyor.

2022 sezonunda 1.74’lük atlayışı başlayan Arıkan, sezon içerisinde katılığı bütün müsabakaları altın madalya ile sonlandırdı. Son yarışması olan Kulüpler Türkiye Şampiyonasında 1.84’lük derecesiyle Arıkan, kendi yaş grubunda ülkemizde ilk defa Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi barajını geçen sporcu oldu.

Hazırlık sezonunu dolu dolu geçiren Arıkan, 2023 yılının ilk yarışmasında Bursa’da düzenlenen U16 Salon Atletizm Türkiye Şampiyonasında 1.91 atlayarak büyük bir başarıya imza atarak sezona önündeki 3 yılın TOHM barajını ilk yarışta geçti. 

Ardından İzmir’de düzenlenen okul sporları yarışmasında 1.90 atlayarak yeniden şampiyon olan Arıkan, şimdi Melihşah Katman ile 15 Haziran da yapılacak olan U16 Kulüpler Türkiye Şampiyonasında 1.95 atlayarak zirvede kalmayı hedefliyor. 

KENDİ YAŞ GRUBUNDA TOHM BARAJINI GEÇEN İKİ KİŞİDEN BİRİSİ

Elde ettiği başarılarla Karaman’ı gururla temsil eden bir diğer genç yetenek ise Semih Safa Armutcu. Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusu olan Armutcu, U16 Salon Türkiye Atletizm Şampiyonasında 1500 metrede Türkiye Şampiyonu olma başarısı gösterdi.

Mersin’de yapılan U16 Atletizm Şampiyonasında ise 800 yarışında 2.03.18 koşarak başarısına başarı ekleyen Armutcu, kendi yaş gurubunda Türkiye’de 800 metre branşında TOHM Barajını geçen iki kişiden birisi oldu.

UZUN ATLAMADA BARAJI AŞTI

Karaman’ın uzun atlama branşında bir diğer yetenekli ismi Yaşar Dökme de Türkiye şampiyonasında elde ettiği başarıyla adından söz ettirdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusu olan Dökme, katıldığı U16 Salon Atletizm Şampiyonasında 6.36 atlayarak TOHM barajını geçti.