21 yaşında çiftçilik yapan Genç Aday Adayı yapmış olduğu açıklamada, “Cumhuriyetimizin 2.yüzyılına şehrimizi taşımak ve 2.yüzyılın koşullarını aşmak için Gençlik Kolları olarak ifade ettiğimiz "Kentleri Gençler Yönetecek" diyerek onurlu bir yola çıkıyoruz.

"Değişimin Yüzyılı, Yüzyılın Değişimi" ile başlayan Değişim sürecinin yaşandığı, gençleşen kadroların yer aldığı bu süreçte partimizde almış olduğumuz sorumluluğun bilincinde hareket ederek şehrimizde de  gençlerin artık söz sahibi olması gerektiği hemde değişim ihtiyacının olduğunu görülmektedir. Bu inanç ve kararlılıkla hareket ederek "Kentleri Gençler Yönetecek" diyoruz.

Değişimin Yüzyılı, Yüzyılın Değişimi tutum belgesinde de ifade edildiği üzere; "Biz partimizi emeğin ve tercihini üretimden yana kullananların siyasi  temsilcisi kabul ediyoruz." Bu söylemden hareketle partimiz adına kıymetli adımlar atılacağı görülmektedir. Siyasi hayatına liseli yıllarında Cumhuriyet Halk Partisi içinde başlamış 21 yaşında bir genç olarak, Gençlik Kollarımızdaki yol arkadaşlarımın da desteğini alarak İl Genel Meclisi Aday Adayı başvurusunu yapmanın onurunu yaşıyorum.

Fikirsel olarak da benimsediğim anlayış doğrultusunda partimizde yaşanan değişimin her maddesinde ayrı bir değer vardır. Yine bu maddelerden birinde de bahsedildiği üzere "Sosyal demokrat siyaset, tüm toplumsal tabanlı hak mücadeleleri ve örgütlü güçleriyle etkileşim, dayanışma ve yardımlaşma halinde olmalıdır."

Ortaya koyduğu anlayışın samimiyeti bizleri heyecanlandırmıştır. Bu heyecandan hareketle 100 yıllık bir partinin üyesi olarak tarihsel bir birikime de sahip olmak önemlidir.

Yine tutum belgesinde belirtildiği üzere parti üyelerimizin karar vereceği ön seçim ile belirleme anlayışı parti içi demokrasinin işlemesi açısından kıymetlidir.  

Bu getirimlerin heyecanı ile önümüzdeki yerel seçimlerde üyelerimizin belirleyeceği parti içi ön seçimin olması partimize heyecan katacaktır. Genç bir aday adayı olarak üyelerimizin karşısında tartıya çıkmak benim içinde Gençler içinde kıymetli olacaktır.

Bu anlayış ile çıkmış olduğumuz bu yolda Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclisi Aday Adayı olacağımı kamuoyunu ilan ediyorum.

Siyaset iddia ve bir hedef işidir. İddialıyız ve kararlıyız. Gençlerin heyecanı ve inancı ile şehrimizde başarıya ulaşacağız” ifadelerine yer verdi.