Karaman’ın Genç Sporcuları Türkiye’yi Fethetti Foto Galeri: Karaman’ın Genç Sporcuları Türkiye’yi Fethetti

Konya’da düzenlenen Okul Sporları Gençler Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda Karamansporcular aldığı derecelerle şampiyonaya damga vurdular. Karaman’ın gelecek vadeden sporcuları ve birçok Türkiye Şampiyonluğunu elde eden başarılı sporcular, kariyerlerine yenilerini ekledi.

Mehmet Akif Ersoy Yunuskent Anadolu Lisesi'nin yetenekli öğrencisi Görkem Arıkan, 1,91’lik yüksek atlama derecesiyle altın madalya kazanarak birincilik kürsüsüne çıktı. Aynı zamanda Sınav Kolejinin öğrencisi Nesrin Tuana Özkal, 100 metre engellide sergilediği muhteşem performansla Türkiye şampiyonu olmayı başardı. TOKİ Anadolu Lisesinin azimli sporcusu Sudenaz Yılmaz, 3000 metre yürüyüşte rakiplerini geride bırakarak Türkiye ikincisi olma başarısını elde etti. Sınav Kolejinin parlayan yıldızı Yaşar Dökme ise uzun atlamada aldığı başarılı derece ile Türkiye üçüncülüğüne adını yazdırdı.

KOCAELİ’NDEN MADALYA İLE DÖNDÜ

Okul sporları faaliyetleri kapsamında Kocaeli’nde düzenlenen Okul Sporları Bisiklet Türkiye şampiyonasında katılarak Karaman’ı temsil eden ve gençler kategorisinde yarışan Bifa Anadolu Lisesi öğrencisi Mustafa Kemal Gündoğdu bronz madalya ile şehre döndü. Bisiklet antrenörleri Hasan Duman ve Emre Öner eşliğinde şampiyonaya hazırlanan Karaman ekibinde zaman karşı yarışan Mustafa Kemal Gündoğdu büyük bir başarıya imza attı.

BİLARDODA KARAMAN’IN GURURU OLDU

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2021-2022 faaliyet programında yer alan ve Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde düzenlenen Okullar arası gençler Türkiye Bilardo şampiyonasına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bilardo antrenörü Osman Yılmaz eşliğinde hazırlanan Bifa Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammet Talha Arslan, genç erkekler kategorisinde 100 sporcu arasında bronz madalya kazanarak Türkiye üçüncüsü oldu. Ayrıca yine Bifa Anadolu Lisesi öğrencisi Şadi Arı ise yüzme branşında gençler kategorisinde elde ettiği derecece ile Türkiye Şampiyonu oldu.

Gösterdikleri bu büyük başarıların ardından, Karaman’ın gurur kaynakları olan genç sporcular, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek sevinçlerini ve başarılarını paylaştılar.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ ELDE ETTİĞİ DERECELERDEN DOLAYI CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM”

Okul yöneticileri, öğretmenleri ve antrenörleri ile birlikte İl Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret eden gençlerin yaşadığı gurur ve mutluluk görülmeye değerdi. Elde ettikleri Türkiye dereceleri nedeniyle başarılı öğrencileri tebrik eden İl Müdürü Çalışkan, Karaman’ın sporcu fabrikasına dönüştüğünün altını çizdi. Çalışkan, “Bu yıl akademik anlamda olsun sportif anlamda olsun ilimiz eğitimi için bereketli bir yıl oldu. Öğrencilerimizi elde ettiği derecelerden dolayı canı gönülden tebrik ediyorum. Bu başarılar, sadece öğrencilerimizin yetenek ve azimlerinin bir göstergesi değil, aynı zamanda okullarımızdaki eğitim ve spor çalışmalarının ne kadar etkili ve başarılı olduğunu da ortaya koymaktadır. Kısacası çok çalışmanın ve harcanan emeğin göstergesidir.” dedi.

“Başarılarınızla bizlere büyük bir gurur yaşattınız.” diyen Çalışkan, “Spor branşlarında gösterdiğiniz azim ve kararlılığı, hayatınızın her alanında sürdürmenizi diliyorum. Unutmayın ki, bu başarılar sizin için bir başlangıçtır. Daha büyük hedeflere doğru emin adımlarla ilerleyeceğinize yürekten inanıyorum. Bu vesileyle, emeği geçen tüm öğretmenlerimize, antrenörlerimize ve sizi yetiştiren ailelerinize teşekkürü bir borç bilirim. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık eylesin.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaret, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın başarılı sporcuları ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.