Karaman’ın Sağlık Alanındaki Gelişimi Sürüyor Foto Galeri: Karaman’ın Sağlık Alanındaki Gelişimi Sürüyor

Vatandaşların daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi adına Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine yeni bir cihaz daha kazandırıldı. Uzmanların talebi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin göz kliniğine yeni bir teknoloji olan Multimod Argon Lazer cihazı alındı.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi adına, Sağlık Bakanlığımız ile görüşmelerimiz neticesinde, cihaz hastanemize kazandırılmıştır.

Bu cihazın hastanemize kazandırılmasında emeği geçen başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, Milletvekillerimiz Dr. Recep Şeker’e, Av. Selman Oğuzhan Eser’e teşekkür ederiz” denildi.

ARGON LAZER NEDİR?

Retina muayenesi sonrasında, diyabet şeker hastalığının sebep olduğu sonradan oluşmuş damarlar veya makulaya sızıntı yapan mikro anevrizmalar teşhis edilmiş ise buna neden olan iskemik (ölü) retina sahası argon lazer ile kapatılmaktadır. Aynı zamanda retina yırtıklarının da tedavisinde kullanılan bu yöntemle ödem ya da kanamaya bağlı gelişen görme kayıplarının da önüne geçilmektedir. Bu cihaz ile daha emniyetli ve kısa süreli tedavi uygulanabilmektedir. Göz kapağı siğilleri, kirpik kistleri, içe kirpik büyümesi, şeker hastalığından kaynaklı kanama ve anevrizmaları, retina yırtıkları ile ödem gibi hastalıkların tedavisi artık daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir.