Karaman’ın Voleybolcu Fabrikası! Foto Galeri: Karaman’ın Voleybolcu Fabrikası!

Karaman’da Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından 6-17 yaş grubundaki çocukları voleybol branşına teşvik etmek ve Türkiye’de lisanlı sporcu sayısını arttırmak amacıyla kurulan Fabrika Voleybol Okulunda geleceğin yeni yıldızları yetişiyor.

Yaklaşık 2 yıl önce Karaman’da faaliyete geçirilen okulun antrenmanları TOKİ Anadolu Lisesinin spor salonunda Karaman Fabrika Voleybol Okulu İdari Antrenörü Neslihan Ceylan ve antrenör Ayşenur Ekin’in gözetiminde devam ediyor.

Yetenekli çocukların keşfedilerek becerilerinin daha üst seviyeye çıkartılmasına katkıda bulunulan okulda, bir süre yetiştirilen sporcular Türkiye Voleybol Federasyonuna önerilerek milli takım ve altyapı takımlarına gönderiliyor.

“KARAMAN GİBİ BİR YERDE BÜYÜK İMKAN”

Karaman Fabrika Voleybol Okulunda antrenmanlara katılan Dilay Kuş, antrenörlerinin yardımıyla geliştiklerini belirtti.

Fabrika Voleybol Okulunda 1 yıldır eğitim gördüğünü ifade eden Kuş; “Burada voleybol eğitimi alıyoruz. Hocalarımızın yardımıyla gerçekten geliştiğimizi anlayabiliyoruz. Hem tekniklerde hem de antrenmanlarda geliştiğimizi fark edebiliyoruz. Smaç ve servisler başta olmak üzere hepsinde gelişim gösteriyoruz. Burada yaklaşık 1 yıldır eğitim görüyorum ve gerçekten geliştiğimi hissedebiliyorum. Hedefim ise antrenör olmak” dedi.

Karaman Fabrika Voleybol Okulunun sporcularından Hiranur Sarıca ise; “Burada yaklaşık 2 yıldır eğitim alıyorum. Hocalarımız burada eğitime çok önem veriyorlar. Bizlerde geliştiğimizi fark ediyoruz. Gerek teknik olarak olsun gerekse mental olarak her açıdan bizi destekliyorlar. Karaman gibi küçük bir yerde çok büyük bir imkân. Hocalarımız imkânsızlık içerisinde imkân yaratabiliyorlar. Hedefim ise antrenör olmak” şeklinde konuştu.

“YETENEKLİ ÇOCUKLARIMIZI GEREK MİLLİ TAKIMLARDA GEREK İSE ALTYAPILARDA YETİŞİYORLAR”

Karaman’da yaklaşık 2 yıldır faaliyette olduklarını dile getiren Karaman Fabrika Voleybol Okulu İdari Antrenörü Neslihan Ceylan konuşmasında; “Türkiye Voleybol Federasyonuna bağlı bir voleybol okulu olarak faaliyetteyiz. Buradaki amacımız 6-17 yaş arasındaki çocuklarımızı voleybola teşvik etmek, becerilerini belli yaşa kadar geliştirmek. Federasyonumuz şu anda bize ciddi anlamda destek sağlıyor. Öncellikle en büyük teşekkürü federasyonumuza ediyoruz bu konuda. Onlarla iletişim halindeyiz buradan çocuklarımızı yetiştirerek onlara gönderiyoruz, onlarda yetenekli çocuklarımızı gerek milli takımlarda gerek altyapılarda yetiştirerek üst liglere hazırlıyorlar” dedi.

“KAYITLAR DEVAM EDİYOR “

Kayıtların devam ettiğini de ifade eden Ceylan, konuşmasını şu şekilde devam ettirdi;

 “Yaş gruplarına göre saatlerimiz değişiklik gösteriyor. Hafta sonları TOKİ Anadolu Lisesinin spor salonunda gerçekleştiriyoruz antrenmanlarımızı. Her yaş grubunun antrenman saati farklı. Federasyona bağlı olduğumuz için antrenman ücretlerimiz biraz daha cüzi miktarda. Belirli bir kayıt süremiz yok, antrenmanlarımız ve kayıtlarımız sürekli olarak devam etmektedir.”