Türkiye Atletizm Federasyonu 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Kayseri’de düzenlenen 8. TAF Küçükler Atletizm 1. Kademe Grup yarışmalarında atletizm antrenörleri Mevlüt İnanır ve Mücahit Hamza Küçük eşliğinde mücadele eden Karaman atletizm takımından 4 sporcu ve kız takımı finallere gitmeye hak kazandı.

Türkiye genelinde 4 il merkezinde düzenlenen yarışların Kayseri etabında mücadele eden Karaman atletizm takımında Muhammed Kerem Akkuş 1000 metrede, Emine Çekçeoğlu 60 metre engelde ikinci olurken, Şüheda Sürmeci ve Yasin Özcan 60 metrede üçüncü olarak final biletini kapan sporcular oldu. Yine Karaman minik kızlar il karması da yarışları dördüncü sırada tamamlayarak Konya’da düzenlenecek final yarışlarında Karaman’ı temsil etmeye hak kazandı.

Kayseri’de düzenlenen 8. TAF Küçükler Atletizm 1. Kademe grup yarışmalarında finale yükselen sporcuları başarılarından dolayı tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, Konya’da düzenlenecek final yarışmalarında antrenör ve sporculara başarılar diledi.