Türkiye Bisiklet Federasyonu 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Balıkesir’de düzenlenen Türkiye Kupası 2. Etap Puanlı Yol Yarışlarında bisiklet antrenörleri Hasan Duman ve Emre Öner eşliğinde 12 sporcuyla mücadele eden Karaman ekibi, U15 kategorisinde Mustafa Kemal Gündoğdu ile gümüş madalyanın sahibi oldu.

Karaman Gençlik ve Spor Kulübü ile Atak İzcilik Spor Kulübü sporcularının yer aldığı yarışlarda U17 erkeklerde Haktan Ramazan Sayan Türkiye 5’ncisi, Erva Zenginoğlu Türkiye 7’ncisi, Emre Güneş ise Türkiye 10’ncusu oldu.

Balıkesir’de düzenlenen Türkiye Kupası 2. Etap Puanlı Yol Yarışlarında Karaman’ı U17, U15, U12 erkek ve U15 kadınlarda temsil eden sporcuları tebrik eden Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “İlimizde bisiklet branşında güzel bir ivme yakaladık ve sporcularımız çalışmalarının meyvelerini katıldıkları yarışmalarda almaya devam ediyor. Balıkesir’de düzenlenen yarışlarda da sporcumuz Mustafa Kemal Gündoğdu gümüş madalya kazanarak bizleri mutlu etti. Yarışlarda sporcularımızın yaşadığı talihsiz kazalar olmasa madalya sayımız daha fazla olacaktı. Bizler sporcularımızı desteklemeye ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. İnşallah sporcularımızda daha fazla çalışarak ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecekler” ifadelerini kullandı.