Karamanlı Hayırsever İş Adamından Depremzedelere Yardım Eli Foto Galeri: Karamanlı Hayırsever İş Adamından Depremzedelere Yardım Eli

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarının sarılması için tüm Türkiye’nin olduğu gibi tek yürek olan Karamanlı vatandaşlarla birlikte hayırsever iş adamları da bölgeye yardım göndermeye devam ediyor.

New Karaman Otel sahibi hayırsever iş adamı İbrahim Uysal, 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine bağlı köylerdeki depremzedelere yardımda bulunmak için kolları sıvadı.

Depremzedelerin ısınma ihtiyacının karşılanması için Şanlıurfa’da bir firmayla anlaşan Uysal, 482 adet soba imalat ettirdi.  Türkoğlu ilçesindeki köylerin tamamına yetebilecek sayıda olan sobalar yetkililerle koordinasyonlu bir şekilde depremzedelere ulaştırılıyor.

Öte yandan Uysal tarafından depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını da karşılamak için yaptırılan 10 adet konteyner evlerde depremzedelere ulaştırılıyor.

Konteyner evlerde, mutfak tezgahının yanı sıra duşa kabin ve lavabo da bulunuyor.

DEPREMİN YAŞANDIĞI İLK GÜNDEN BU YANA YARDIM FAALİYETLERİNDE YER ALIYORLAR

Depremin yaşandığı ilk günden bu yana Karmi Life Konaklama sahibi Akif Akkaş, Mustafa işler, İlyas Ayhan ile birlikte New Karaman Otel’in tüm personelleri yardım faaliyetlerin de yer alıyor.

“BİZE YARDIMCI OLAN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ”

Engelli oğlu bulunan depremzede kadına da İbrahim Uysal tarafından yaptırılan konteyner evlerden ulaştırıldı. Ekipler tarafından kurulumu yapılan konteyner ev depremzede aile teslim edildi.

Engelli oğlu ile birlikte çok zor durumda kaldıklarını ifade eden depremzede anne, “Bize yardımcı olan herkese çok teşekkür ederiz. Engelli oğlum ile çok zor durumdaydım. Bize nefes olan herkese çok teşekkür ederim, Allah razı olsun” dedi.