Karamanlı Hayırsever İş İnsanından Afetzede Öğrencilere Eğitim Desteği Foto Galeri: Karamanlı Hayırsever İş İnsanından Afetzede Öğrencilere Eğitim Desteği

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen deprem sonrası yaşlısından gencine öğrencisinden iş insanlarına kadar Türkiye’nin dört bir tarafından her yaştan her meslek grubundan bölgeye yardımlar devam ediyor.

Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ardından Karaman tek yürek oldu ve afetzedelere yardım için adeta seferber oldu. Yaşanan olaylara kayıtsız kalmayan Karamanlı hayırsever iş insanı Hüseyin Özkaya da eğitime sağladığı destekle afetzede öğrencilerin yüzünü güldürdü. Özkaya depremden etkilenerek Karaman’a gelen öğrencilerin ilk etapta 250 adet çanta ve kırtasiye malzemesi ihtiyacını karşıladı. Gelen öğrencilerin sayısının artmasıyla birlikte Özkaya, öğrencilere 750 adet daha çanta ve kırtasiye malzemesi bağışladı. Malzemelerin tasnifi ve organize edilmesinde Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi aktif görev aldı.

Ülke olarak çok büyük bir felaket yaşandığını fakat aziz milletimizin kardeşlik ruhuyla gerek deprem bölgesine yapılan yardımlarla gerekse şehrimizde kapılarını açan vatandaşlarla acılara merhem olunduğunu dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan “11 şehrimizde yaşanan yıkıcı depremlerin ardından necip milletimiz birlik ve beraberlik bilinciyle hemen harekete geçti. Bölgede yapılan yardımlar kadar şehrimizde de kimi vatandaşımız boştaki evi ile kimi vatandaşımız da evindeki eşyasını paylaşarak depremde evini, eşyasını, işini kaybeden afetzedelere kucak açtı ve açmaya devam ediyor. Her birimiz elinden geldiği nispette yardımlarda bulunuyor. Karamanlı hayırsever işadamları da gerek nakdi gerekse ayni yardımlarla büyük desteklerde bulundu. Her bir yardımları için öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, personellerimize ve hayırsever tüm Karamanlılara teşekkür ediyoruz.” dedi.