Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından 17 ülkeden 1125 sporcunun katılımıyla Edirne’nin ev sahipliğinde düzenlenen 6. Açık Balkan Wushu Kung Fu Şampiyonası'na wushu kung fu antrenörü Kadir Sefa Bayraktar eşliğinde hazırlanan Karaman Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Meryem Naz Soyyiğit ve Asya Küçük, madalya kürsüsünde yer alarak Karaman’ın gururu oldular.

Edirne Spor Salonu’nda 3 gün süren müsabakalarda yıldız kızlarda mücadele eden Meryem Naz Soyyiğit Gunshu (sopa) 32 formda altın madalya kazanarak şampiyon olurken, Changquan (boş el) 1.guidin kategorisinde bronz madalyanın sahibi oldu. Karaman’ı temsil eden bir diğer sporcu Asya Küçük ise minik kızlar kategorisinde mücadele ettiği şampiyonada Jienshu (kılıç) 32 formda bronz madalyanın sahibi oldu.

Edirne’de düzenlenen şampiyonada madalya kazanarak kürsüde yer aldıkları için mutlu olduklarını belirten Meryem Naz Soyyiğit ve Asya Küçük, Karaman’ı en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerini söylediler.

Edirne’de 17 ülkeden 1125 sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonada Karaman’a madalya getiren sporcuların başarılarıyla gurur duyduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Öncelikle böylesine önemli bir organizasyonda madalya kürsüsünde yer alarak başarılarıyla bizleri sevindiren sporcularımızı ve antrenörlerini canı gönülden kutluyorum. İlimizi başarıyla temsil etmek için elinden gelen performansı gösteren sporcularımızın çalışmalarının meyvelerini almaları da bizleri ayrıca mutlu ediyor. Evlatlarımızın başarısı daim olsun. İnşallah böyle pırıl pırıl gençlerimiz ile ilimizi her alanda en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.”

karaman wushu (1)karaman wushu (3)