Karamanlıların Yardımları Depremzedelerin Yüzünü Güldürüyor Foto Galeri: Karamanlıların Yardımları Depremzedelerin Yüzünü Güldürüyor

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Karaman ve Ayrancı Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Özkurt, “06.02.2023 tarihinde ülkemizin 11 ilinde yaşanan deprem sonrasında ilk günden itibaren yardımlaşma ve dayanışma örneği gösteren Ayrancılı, Karamanlı hemşehrilerimiz adına bölgedeki hizmetlerimize hız kesmeden; dur, durak bilmeden samimiyetle devam ediyoruz.

Daha önce hemşehrilerimizin emanetlerini bizzat yerinde bulunarak ve yerine ulaştırmak suretiyle ifa ettiğimiz çalışmalarımıza ilave olarak Gaziantep İslahiye (2), Nurdağı, Malatya, Malazgirt, Urfa, Bozova’daki depremzede kardeşlerimize Konteynerlarını teslim etmenin hep birlikte haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Akabinde bölgedeki ziyaretlerimize de devam ediyoruz. Kahramanmaraş Türkoğlu’nda Karaman Valimiz Sayın Tuncay Akkoyun Bey’i ziyaret edip deprem yaşandığı günden bugüne bölgedeki fedakâr ve cefakâr çalışmalar hakkında bilgi aldık; bu vesileyle Karaman valiliğimizce yapılan hizmetleri yerinde müşahede ettik. Keza Karaman Belediyesi aşevini ziyaret ettik. Başkanımız Savaş Kalaycı Bey’i ve ekibini özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.

Kahramanmaraş merkez ve tüm ilçelerini Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Bardakçı, Evren Karabulut, Süleyman Vural ile ziyaret ederek bölgedeki depremzede kardeşlerimize hemşehrilerimizin selam ve dualarını, geçmiş olsun dileklerini ileterek moral vermeye çalıştık.

Türkoğlu merkez, taşra ve ova köylerini ayrı ayrı dolaşıp 5000 çift ayakkabının dağıtımını hemşehrilerimiz adına bizzat gerçekleştirdik. Bu vesile ile bu süreçte bizler ile beraber olan, lojistik destek sağlayan, gönüldaşımız, Kahramanmaraşlı iş insanı Mesut Uslu Bey’e ve katkı sunan, madden ve manen destek olan yüce gönüllü tüm hemşehrilerimize, ayakkabı yardımında bulunan değerli dost ve hemşehrilerimize, arkadaşlarımıza müteşekkiriz. Tüm hayır sahiplerine ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliriz. Rabbimiz hepsinden ebeden razı ve memnun olsun.

Bizler de yönetim kurulumuz aracılığı ile verilen emanetleri birer birer ve bire bir en ücra köylere kadar yerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yeri gelmişken siz değerli basınımız aracılığı ile hayrın yayılmasına vesile olmak için deprem bölgesindeki Ramazan-ı Şerif hizmetlerimize yönelik ‘DEPREMDE YIKILAN GÖNÜLLERİ İMAR İÇİN SEN DE EL VER’ kampanyası kapsamında derneğimiz hemşehrilerimizin iftar ve sahur ikramlarına vesile olacaktır. Katkı ve desteklerinize talibiz” dedi.