Evcen yayınladığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Karamanspor veya şimdiki adı ile Karaman FK ;

Karaman FK kentimizin sosyal yaşantısı ve tanıtımı açısından çok büyük bir şanstır. Karamanspor'un 90'lı yıllarda kalan statta maç izleme alışkanlığı tekrar oluşmakta ve futbol kent kültürü içerisinde yer edinmektedir. Bu nedenle özellikle Karaman'ı yönetmeye talip olanların kentin takımına sahip çıkması bir zorunluluktur.

90'lı yıllarda Belediye Başkanlarının başkanlık yapmaktan çekinmediği, tüm Karaman halkının ve esnafının sahip çıktığı Karamanspor sahipsiz bırakılmıştır. İlk önce kim sahipsiz bırakmış incelemek lazım, zira şimdi en önde olup siyaseten prim yapmak isteyenler ne yapmış, ne yapmamış bakmak gerekiyor...

Geçmişi yaklaşık 60 yıllık olan şehrin takımı 1989 yılında 3. lige çıkmış ve aralıksız olarak 14 yıl 3. ligde mücadele etmiş ve 2004 senesinde 2.lige çıkmıştır. AKP'nin hem iktidarda olduğu hem de belediyeyi aldığı 2004 yılından sonra Karamanspor yokuş aşağı yuvarlanmaya başlamıştır. 2007 yılında Amatör kümeye düşmüş ve ulusal basındaki haberlerde maddi imkansızlıklardan dolayı maça 9 kişi çıktı diye alay konusu edilmiştir. Sonrasında ise kulüp batmaya mahkum edilmiş ve eski Karamanspor tarih sahnesinden ayrılmıştır. 

Peki şimdi Karaman FK'ya sahip çıkma naraları atanlar neden Karamanspor'a sahip çıkmamıştır. 18 yıl profesyonel liglerde mücadele eden takım yerel iktidarı aldıkları 2004 yılından iki sene sonra nasıl amatöre düşmüştür. 

Atkıyı takmakla maalesef Karamanspor taraftarı olunmuyor.. 

1992 yılında altyapı amacıyla kurulan Karaman Belediyespor şu anda 2.ligde mücadele eden Karaman FK olmuştur.2012 yılından sonra BAL liginde mücadele etmeye başlayan Karaman Belediye Spor 2020 yılında tekrar 3. lige çıkarak ait olduğu profesyonel liglere geri dönmüştür. Her ne kadar 2020 yılında tekrar 3. Lige dönerek profesyonel lige dönmüşse de yönetim değişikliğinden sonra Belediye tarafından Karaman FK yalnız bırakılmış, tesislerin bile kullanılmasına izin verilmemiştir. 

Karaman FK kentin takımı olarak, Karamanın tanıtımı ve açılım için belediye tarafından destek olunması gereken bir takımdır. Bu nedenle mevcut belediyenin sırtını dönmesi, destek olmak yerine köstek olması kulübe değil kente yapılan bir yanlıştır. Bugün her Karamanlının gurur duyacağı bir futbol kulübü ortaya çıkmıştır. Futbol Kulübü yönetimine teşekkür edileceği yerde aksine bir tutum sergilenmesi anlaşılabilir durum değildir.

Bugün geldiğimiz noktada Karaman FK'yı üst liglerde başarı ile temsil eden, 2.ligde tutunan, sportoto 1. Lige çıkma yolunda playoff şansını hala elinde bulunduran ve bu uğurda elinden gelen her şeyini ortaya koyan başkan Süleyman Han ve yönetimi, yerel iktidar ve genel iktidar tarafından yalnız bırakılmaktadır. 

Karamanspor'un ruhunu taşıyan Karaman FK, Recep Sertçelik'in belediye başkanı olduğu bir Karamanda el üstünde tutulacaktır. Karaman FK ne AKP dönemi gibi amatöre mahkum edilecek ne de MHP dönemi gibi yönetimle bir tartışma ortamına girilecektir. 

Karamanspor'a destek olan, yönetimlerde yer aldığı için yıllardır borç ödeyen, maçlarına gelerek destek olan tüm Karamanlı hemşerilerimize de teşekkürlerimi sunuyorum.

Birlikte Başaracağız... Birlikte Kazanacağız...”