Karate Grup Müsabakalarında Heyecan Başladı Foto Galeri: Karate Grup Müsabakalarında Heyecan Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığının 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Karaman’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde 18 ilden 450 sporcunun katılımıyla düzenlenen Okul Sporları Küçükler-Yıldızlar Karate Grup Müsabakalarında heyecan küçük ve yıldız erkeklerde ilk gün karşılaşmalarıyla başladı.

Yunus Emre Spor Salonu’nda 6-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenecek müsabakaların ilk gününde küçük ve yıldız erkekler tatamiye çıktı. Kata ve kumite kategorilerinde yaklaşık 250 sporcunun performansını sergileyeceği müsabakalara ise sporseverlerin ilgisi yoğun oldu. 7 Mayıs Pazar günü küçük ve yıldız kızlar maçlarıyla devam edecek müsabakalar sonunda sıkletlerinde dereceye giren sporcular 10-11 Haziran 2023 tarihlerinde Kırşehir’de düzenlenecek Türkiye Birinciliği Yarışmalarına katılmaya hak kazanacak.

Karaman’da hafta sonu spor şöleninin yaşandığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, Karaman’ın sportif organizasyonlara en iyi şekilde ev sahipliği yapmaya devam ettiğini söyleyerek, 2 gün sürecek müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara Türkiye Birinciliği Yarışmalarında başarılar diledi.