Ziyarette Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Osman Mert 747. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Etkinlikleri kapsamında KAREV tarafından 3 Haziran Pazartesi günü Ankara’da düzenlenecek Türk Dili Gecesi’nde “Türkçe Duyarlılığı” konusunda açılış konuşması yapmak üzere davet edildi.
KAREV Başkanı Veli Bozkır ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, "Güzel bir sohbet ortamında gerçekleşen ziyaretimizde, Türk Dil Kurumu Başkanı Sayın Prof. Dr. Osman Mert'e KAREV’in çalışmaları hakkında bilgi aktardık. 3 Haziran'da yapılacak olan Türk Dili Gecesi’ni onurlandırmalarından büyük mutluluk duyacağımız ifade ettik. Ziyarette, Ali Güler tarafından yazılan “Karamanlı Sarı Paşa” ve Kartap'ın hazırladığı “Sevdamız Karaman” kitaplar sayın başkana hediye edilmiştir. Türk Dil Kurumu Başkanı Sayın Prof. Dr. Osman Mert, davetten çok memnun olduğunu ve Türk Dili Gecesi’ne katılacağını ifade etmiş ve bizlere kurum yayınlarından Türkçe Sözlük (2 Cilt) hediye etmiştir. Başkan aynı zamanda, önümüzdeki süreçte Karaman’da birlikte önemli bir etkinlik yapmanın iyi olacağını ifade etmiştir" dedi.

Bozkır, KAREV olarak bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ve böyle bir etkinlikten çok büyük memnuniyet duyacaklarını belirterek ileriye dönük bu planlamanın TDK Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Harun Şahin ile KAREV Yönetimi tarafından ortaklaşa yapılmasının kararlaştırıldığını ifade etti.
KAREV Başkanı Bozkır ve Genel Sekreter Güler, yurt içi yurt dışı yoğun programı arasında gerçekleşen nazik kabulleri, Türkçe duyarlılıkları ve Türk Dili’ne Hizmetleri nedeniyle Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Osman Mert ve ekibine teşekkür ettiler.