banner464

Bölgesel Amatör Lig

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Karsspor’un taraftarları, kulübün elektriğini kesen ARAS EDAŞ binasının girişine siyah çelenk bıraktı.Karsspor Kulübü’nün önceki yönetimden kalan borçlarının yeni yönetime mal edilerek gece...

Bölgesel Amatör Lig

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Karsspor’un taraftarları, kulübün elektriğini kesen ARAS EDAŞ binasının girişine siyah çelenk bıraktı.Karsspor Kulübü’nün önceki yönetimden kalan borçlarının yeni yönetime mal edilerek gece...

10 Kasım 2014 Pazartesi 11:23
30 Okunma
Bölgesel Amatör Lig
Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Karsspor’un taraftarları, kulübün elektriğini kesen ARAS EDAŞ binasının girişine siyah çelenk bıraktı.

Karsspor Kulübü’nün önceki yönetimden kalan borçlarının yeni yönetime mal edilerek gece yarısı EDAŞ ekiplerinin kulüp binasının elektriğini kesmesine tepki gösteren çok sayıda taraftar, ARAS EDAŞ kurum binasına geldi. EDAŞ binası önünde yoğun güvenlik önlemleri alan polis, taraftarların kurum bahçesine girmesine müsaade etmedi. Bunun üzerine ellerindeki siyah çelengi kurum girişine bırakan taraftarlar, Kars’a mal olmuş, Kars’ın adını taşıyan spor kulübünün elektriklerinin kesilmesinin Karslılara yapılan saygısızlık olduğunu ifade ettiler.

Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı ARAS EDAŞ Elektrik Dağıtım Şirketi önünde sloganlar atan taraftarlar, kulüp binasının elektriğinin açılmasını istediler.

ŞEHRİN TAKIMA SAHİP ÇIKMASINI İSTEDİLER

2008 yılından beri Karsspor Kulübü’nün elektrik borcu bulunduğunu belirten taraftarlar, “Sen kiminle oynuyorsun. Bir şehrin aynası spor kulübüdür. Bugün 320 bin nüfusu olan bir ilin, 378 tane köyü olan bir ilin bir spor kulübü var. Ona da sahip çıkan yok. En azından şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz lazım” diye tepki gösterdiler.

Taraftarlar, “Buradan para kazanıyorsunuz. Şehrin takımına bu yapılmaz. Biz İstanbul’dan memleketimizin takımını desteklemeye geldik. Kulübün elektriğinin kesilmesi çok ayıp. Yarın elektriği açın" ifadelerini kullandılar.

“TEDAŞ BUGÜNE KADAR GÖREVİNİ YAPMAMIŞTIR”

Borcun 2008-2014 yıllarına ait olduğunu vurgulayan başka bir taraftar, “2008-2014 yılları arasındaki borç 60 bin TL. TEDAŞ da bugüne kadar görevini yapmamış. Tahsilatını yapmamıştır. Şimdi kulübün başına farklı bir yönetim, farklı insanlar, farklı bir misyon geldiği için para alacağız hesabına onun peşine düşmüşler. Yapmış oldukları şeyi tekrar gözden geçirsinler. Kulüp yöneticileri parayı ödemek istiyor. Borç yapılandırıldığı zaman seve seve ödenecektir. Şu anki yönetimin borcu da 342 TL’dir. Bu yönetime bu yapılmamalı. Bu sorunlar sadece kulüp yöneticilerinin değil. Bütün Kars’ın sorunudur. TEDAŞ görevini yapmamıştır” diye konuştu.

ARAS EDAŞ Elektrik dağıtım şirketi hizmet binası önünde bir süre slogan atan taraftarlar daha sonra sessizce dağıldı. Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı ARAS EDAŞ Hizmet binası önünde herhangi bir olay çıkmadı.

Yorumlar