Karaman Tanıtım ve Turizm Derneği (KARTAP) tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Karaman da misafir edilen depremzede çocukların yarasını biraz olsun sarabilmek, hem de Karamanlı çocuklarımıza bu dayanışma ruhunu ve duygusunu yaşatabilmek ve onları milli dayanışma ve yardımlaşma konusunda motive edebilmek için, satıcıların tamamen anaokulu ve ilkokul öğrencilerinden oluşan ve gönüllerinden ne koptuysa onu satacakları geniş katılımlı bir kermes düzenliyoruz.

Bu süreçte paydaş olarak Karaman Belediyesi, Karaman Ticaret Odası ve Kermes organizasyonunun yürütücüsü olarak da KARTAP Karaman Tanıtım ve Turizm Derneği aktif rol almıştır.

Kermesimiz Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezimizde 19 Mart 2023 Pazar günü saat : 12.00 - 20.00  arasında gerçekleşecektir. Kermese katılacak çocuklar için ailelerinin refakat etmesi dışında hiçbir katılım şartı olmayacaktır. Satacakları ürünlerden çocukların ailesi sorumludur. Derneğimiz stant ve tanıtım imkanı sunacaktır.

Kermes tanıtımı için KARTAP birçok ünlü isimle de görüşüp destek videoları talep etmiş ve Karaman Halkına bu videolarla destek çağrısında bulunacaktır” denildi.