banner464

Beyaz Masaya 3 Ayda Bin 110 Başvuru

Kastamonu Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik projesi kapsamında hizmete açılan Beyaz Masa, beklenenden yoğun bir başvuru ile karşılaştı. Birimin hizmete girdiği Ağustos ayından bugüne kadar vatandaşların bin 100 civarında başvurusu...

Beyaz Masaya 3 Ayda Bin 110 Başvuru

Kastamonu Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik projesi kapsamında hizmete açılan Beyaz Masa, beklenenden yoğun bir başvuru ile karşılaştı. Birimin hizmete girdiği Ağustos ayından bugüne kadar vatandaşların bin 100 civarında başvurusu...

25 Aralık 2014 Perşembe 17:16
31 Okunma
Beyaz Masaya 3 Ayda Bin 110 Başvuru
Kastamonu Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik projesi kapsamında hizmete açılan Beyaz Masa, beklenenden yoğun bir başvuru ile karşılaştı. Birimin hizmete girdiği Ağustos ayından bugüne kadar vatandaşların bin 100 civarında başvurusu kabul edildi.

Kastamonu’da vatandaşların işlemlerini daha hızlı yapabilmelerini, beklenti ve şikayetlerini daha rahat iletebilmelerini, kaliteli, hızlı ve güler yüzlü hizmet vermeyi ayrıca belediye birimleri arasındaki koordinasyonu hızlandırmayı amaçlayan Beyaz Masa biriminde vatandaşların her türlü istek ve sorunları için çözüm yolu üretilmesi hedefleniyor. Şu ana kadar alınan başvurular, şikayet, istek ve önerilerden oluşurken alınan geri dönüşlerden vatandaşların uygulamadan memnun oldukları görülüyor.

SOSYAL BELEDİYECİLİK BİR ŞEHRİN VAZGEÇİLMEZİDİR

Beyaz Masa birimini ziyaret eden Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, sosyal belediyecilik alanında bütün uygulamaları birer birer hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Belediyecilik İnsanları Mutlu Etme Sanatıdır” sözünü düstur edinerek vatandaşımızın her türlü istek, sorun ve önerilerine cevap veriyoruz. Bu amaçla Beyaz Masa birimini hizmete sokarak vatandaşın derdini, sıkıntısını dinleyip çözüm yolları aradık. Şu ana kadar gerçekleştirilen bin 100 başvurudan 1000 başvuruya geri dönüş sağladık. Talepleri uzun vadede gerçekleştirilecek olan diğer başvuruları ise ilgili birimlerimiz çalışma takvimine aldırlar. Hem Beyaz Masa hem de başkanlık makamı olarak bu taleplerin takibini yapıyoruz. Amacımız bu dilek ve başvuruları kayıt altına almaktı. Bunu da bilgisayar sistemi üzerinden yapmaktayız. Arkadaşlarımıza sürekli vatandaşlarımıza güler yüzle, tatlı dille hizmet etmeleri yönünde istekte bulunuyorum. Her şey usulüne uygun, şeffaf, kaliteli ve hızlı yürümelidir. Elbette başlangıç aşamasında olduğundan dolayı ufak tefek aksaklıklar olacaktır. Ancak her vatandaşımıza mutlaka geri dönüş yapılmaktadır” dedi.

“SOSYAL YARDIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Sosyal yardımlar konusunda çalışmalar yapıldığını aktaran Başkan Babaş, “Yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız artık kayıt altında tutuluyor. Bu taleplerle ilgili kurduğumuz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Beyaz Masadan gelen talepleri bir komisyon tarafından değerlendiriyor. Sosyal yardımlar konusunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile ortak çalışma yürütüyoruz. Gerekli yardımları bu kuruluşlar aracılığıyla vatandaşlarımız aldıkları için oralara yönlendiriyoruz. Gerektiği durumlarda ise biz onlara destek sağlıyoruz. Amacımız, yardıma muhtaç, gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktır” diye konuştu.

“GÖRÜŞ, TALEP VE ÖNERİLERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR”

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, şöyle devam etti: “Vatandaşlarımız, bu şehre benim de katkım olsun diyorlarsa görüş, öneri ve şikayetlerini 153 numaralı telefondan ücretsiz olarak, beyazmasa@kastamonu.bel.tr adresinden veya Beyaz Masa birimine şahsen başvuruda bulunabilirler. Bizim için yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın görüşleri değerli ve çok önemlidir”

Yorumlar