Küre’de “camiler Ve Din Görevlileri Haftası” Kutlandı

Kastamonu’nun Küre ilçesinde "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" kutlandı.1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” bu yıl Kurban Bayramı nedeniyle 13-19 Ekim tarihleri arasında tüm yurtta çeşitli etkinlikler...

banner491
Küre’de “camiler Ve Din Görevlileri Haftası” Kutlandı
banner567
Kastamonu’nun Küre ilçesinde "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" kutlandı.

1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” bu yıl Kurban Bayramı nedeniyle 13-19 Ekim tarihleri arasında tüm yurtta çeşitli etkinlikler çerçevesinde kutlanıyor.

Küre Belediye düğün salonundaki etkinlikte Küre İlçe Müftülüğü “Camiler ve Din Görevlileri Haftas” nedeniyle, bu yılın teması olan “Cami ve Gençlik” konulu konferans düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak Samsun İl Müftüsü Yard. Doç. Dr. Hayrettin Öztürkkatıldı. Öztürk, gençlerin cami ile olan münasebetlerinin nasıl sağlanması gerektiği, gençleri sokaklardan, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmanın ve camiye kazandırmanın çok önemli olduğunu bu hususta Din görevlilerinin başta olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliği içerisinde olmasını ve şiddetin, kapkaçın ve çağın illeti olan uyuşturucudan gençlerin uzaklaştırılabilmesinin tek yolunun Kur’an-ı Kerim tedavisi olduğunu belirtti.Programa, Kaymakam Şahin Kazancı, Garnizon Komutanı Şeref Ay, Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın, Emniyet Amiri Mehmet Yavuz, İnebolu Müftüsü Naci Çakmakçıile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda bay-bayan vatandaşlar katıldı.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner576