27 Ocak 2024 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Vali Yardımcısı ve Kaymakam atama kararlarıyla Kocaeli Valiliği Kaymakam adayıyken 29 Eylül 2023 tarihinde Ermenek Kaymakamlığına vekaleten atanan Kaymakam Fatih Erdoğan ile Giresun Valiliği Kaymakam adayıyken 21 Eylül 2023 tarihinde Kazımkarabekir Kaymakamlığına vekaleten atanan Salih Kaya’nın aynı görevlerine asaleten atamaları yapıldı.

Diğer taraftan aynı atama kararıyla daha önce Ermenek Kaymakamı iken yaz dönemi kararnamesiyle Artvin'in Yusufeli ilçe Kaymakamlığına atanan ve burada bir restoranda hesap ödememe meselesinden çıkan tartışma nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan Kaymakam Hacı Kerim Meral, Erzurum'un Karaçoban ilçe kaymakamlığına atandı. Karaman Valiliği Kaymakam adayı Abdullah Sarı ise Sivas'ın Gürün İlçe Kaymakamlığına atandı.

KAYMAKAM FATİH ERDOĞAN KİMDİR?

1992 yılında Rize ‘nin Güneysu ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimi İstanbul Beyoğlu'nda, lise öğenimini  ise Rize'de tamamladıktan sonra; Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi ''Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık'' (2014)  ile  Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ''Hukuk'' (2020)  bölümlerinden mezun oldu.

6 yıl boyunca çeşitli eğitim kurumlarında çalışan ERDOĞAN, 2019 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, 108. Dönem Kocaeli Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. İl stajını, Kocaeli Valiliğinde, Mülkiye Teftiş Stajını,  Trabzon ve Konya illerinde, Kaymakam Refikliği Stajını ise sırasıyla Milas ve Boyabat ilçelerinde tamamladı.  Mersin / Mut ile Kırklareli / Demirköy ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Yurt dışı stajı kapsamında İngiltere /Sheffield Üniversitesi’nde 6 ay boyunca dil eğitimi aldı. 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremde, Adıyaman’da 3 ay boyunca görev yaptı. İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 18.09.2023 tarihli Atama Kararı ile Ermenek Kaymakam Vekilliğine atanan Kaymakam Sayın Fatih ERDOĞAN, 20.09.2023 tarihi itibariyle görevine başlamıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

KAYMAKAM SALİH KAYA KİMDİR?

1995 yılında Giresun Yağlıdere ilçesinde doğdu. İlkokul ve ortaokulu burada tamamlayarak lise öğrenimine İstanbul'da devam etti.2018 yılında Kırklareli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden onur derecesi ile mezun olduktan sonra 2019 yılında İstanbul Valiliğinde il göç uzman yardımcısı olarak memuriyete başladı. Burada yaklaşık bir yıl görev yaptıktan sonra 2020 yılında Giresun Valiliği kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine intisap etti.

İl merkez stajının ardından Isparta ve Konya illerinde teftiş stajını, Çanakkale/Ayvacık ve Düzce/Akçakoca ilçelerinde kaymakam refikliği stajını tamamladı. Akabinde Nevşehir/Acıgöl ve Kırklareli/Kofçaz ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. İngiltere'de Nottingham Trent Üniversitesinde yaklaşık altı ay boyunca yabancı dil eğitimi aldı. Pazarcık merkezli deprem felaketi nedeniyle deprem bölgesindeki illerden Adıyaman'da üç ay koordinatör kaymakam olarak görev aldı. "Şehit Kaymakamlarının Türk İdare Tarihindeki Yeri ve Önemi" konulu kaymakamlık tezini hazırladı.

Kaymakamlık kursunu üstün başarılı olarak tamamlayıp 21.09.2023 tarihi itibari ile Kazımkarabekir ilçesinde görevine başlamıştır.  Evli olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.