Ak Parti Kayseri Milletvekili Tamer’in İnsan Hakları Günü Mesajı

AK Parti Kayseri Milletvekili Dr İsmail Tamer, Dünya İnsan Hakları Günü ve Demokrasi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Tamer, mesajında şu ifadelere yer verdi:"Uygar, hukukun üstünlüğüne saygı duyan ve güven içerisinde yaşayan...

banner491
Ak Parti Kayseri Milletvekili Tamer’in İnsan Hakları Günü Mesajı
banner567
AK Parti Kayseri Milletvekili Dr İsmail Tamer, Dünya İnsan Hakları Günü ve Demokrasi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tamer, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Uygar, hukukun üstünlüğüne saygı duyan ve güven içerisinde yaşayan bir toplum olabilmenin en temel şartlarından biri insan haklarının o toplum içerisinde kabul edilerek, özümsenmesidir. Hepimizce malum olduğu gibi bütün Dünya tarihi boyunca verilen en büyük mücadeleler insanların yalnızca varoluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olma mücadelesidir. İnsan hakları evrensel beyannamesinde de belirtildiği gibi bütün insanlar cinsiyet, ırk, renk,din, dil, yaş, tabiiyet, düşünce farkı, ulusal veya toplumsal köken, zenginlik gibi farkları olmaksızın kanun karşısında eşittir. Bilindiği gibi AK Parti iktidarı olarak bizler halkımız tarafından seçildiğimizden beri Türkiye’de var olan temel insan hakları sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışmalar yapmaktayız. Türkiye’de mevcut siyasi ve hukuki yapının son on yılda gerçekleşen uygulamalar ile büyük bir değişim geçirmiştir. Bu değişim sürecinin kilit aktörü konumunda bulunan AK Parti, siyasal hayatımızı derinden etkileyen hukuki düzenlemelere imza atmıştır. AK Parti, şimdiye kadar her türlü vesayet ve terör örgütünün kendilerine azınlık muamelesi yaptığı, dışladığı ve farklılaştırdığı vatandaşlarımızın birinci kuşak insan hakları olarak kabul edilen can ve mal güvenliği, din ve vicdan özgürlüğü, düşünce ve ifade özgürlüğü ve siyasi haklar gibi temel hak ve özgürlükler ile ilgili olan sıkıntılarına çözüm bulmak amacıyla gereken cesurca adımları atmış ve bu konuların takipçisi olacağının sözünü her zaman vermiştir. Temel haklar ve özgürlükler alanının genişlemesiyle devletin demokratikleşmesi arasında doğrudan bir bağ bulunduğu unutulmamalıdır. Nitekim bireysel ve toplumsal özgürlüklerin önündeki hukuki engeller kalktıkça siyasal sistemin işleyişi de normalleşmektedir. Normalleşmiş bir siyasal sistemde demokratik bir devlete ve insan haklarına dayalı bir toplumsal düzene sahip olabilmenin yolu sivil, çoğulcu ve özgürlükçü bir anayasaya sahip olmaktan geçmektedir. Bu hedefle önümüzdeki dönemin en ciddi insan hakları sınavı, anayasa yapım süreciyle ilgili olacaktır. Hak ve özgürlükleri ideal anlamda geliştirmeyi temel bir ilke olarak gördüğünü deklare eden AK Parti, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi ile tüm farklılıkların özgürce bir arada yaşadığı örnek bir toplum modeli geliştirileceğini, tüm insan hakkı ihlallerine karşı sıfır tolerans politikası izleneceğini taahhüt etmektedir. Devletimiz ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ bilinci ile hareket ederek vatandaşlarımıza hak ettikleri değeri vermekte ve vermeye de devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle bütün insanlığın Dünya İnsan Hakları Günü’nü ve Demokrasi Haftası’nı kutlar, selam ve saygılarımı sunarım."

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner576