Anadolu’nun Yıldızları Kayseri’de Parlamaya Başladı

Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme İç Anadolu Grubu müsabakaları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Olimpik Yüzme Havuzunda 8 ilden yaklaşık 200 sporcu ve antrenör kafilesinin katılımıyla başladı.Gençlik ve Spor Bakanlığı...

banner491
Anadolu’nun Yıldızları Kayseri’de Parlamaya Başladı
banner567
Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme İç Anadolu Grubu müsabakaları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Olimpik Yüzme Havuzunda 8 ilden yaklaşık 200 sporcu ve antrenör kafilesinin katılımıyla başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması amacıyla düzenlenen Analig Yüzme Müsabakaları 10-13 yaş grubunda yapılan ilk gün müsabakalarıyla start aldı. Müsabakalara Ankara, Kayseri, Niğde, Aksaray, Konya, Çankırı, Kırıkkale ve Sivas’tan gelen yaklaşık 200 sporcu ve antrenör kafilesi katılırken, akşam yapılacak müsabakalar öncesi düzenlenen seremoniye Kayseri Valisi Orhan Düzgün de katılarak sporcuları yalnız bırakmadı.

2 gün sürecek olan ve büyük heyecana sahne olan yarışlar hakkında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici’den bilgi alan Vali Düzgün, sabah yapılan yarışlarda derece alan sporculara katılım belgelerini vererek fotoğraf çektirdi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535