banner464

Kayseri Ticaret Odası Üyeleri Bilgilendirme İstişare Toplantısının 6’ıncısını Gerçekleştirdi

Kayseri Ticaret Odası, yeni üyeleri bilgilendirme ve istişare toplantılarının 6’ncısını gerçekleştirdi. KTO Başkanı Hiçyılmaz, “Yeni anlayış ile çalışan Odamıza üye olan tüccarımızın sayısı hızla artıyor” dedi.Kayseri Ticaret...

Kayseri Ticaret Odası Üyeleri Bilgilendirme İstişare Toplantısının 6’ıncısını Gerçekleştirdi

Kayseri Ticaret Odası, yeni üyeleri bilgilendirme ve istişare toplantılarının 6’ncısını gerçekleştirdi. KTO Başkanı Hiçyılmaz, “Yeni anlayış ile çalışan Odamıza üye olan tüccarımızın sayısı hızla artıyor” dedi.Kayseri Ticaret...

21 Kasım 2014 Cuma 14:48
27 Okunma
Kayseri Ticaret Odası Üyeleri Bilgilendirme İstişare Toplantısının 6’ıncısını Gerçekleştirdi
Kayseri Ticaret Odası, yeni üyeleri bilgilendirme ve istişare toplantılarının 6’ncısını gerçekleştirdi. KTO Başkanı Hiçyılmaz, “Yeni anlayış ile çalışan Odamıza üye olan tüccarımızın sayısı hızla artıyor” dedi.

Kayseri Ticaret Odası, yeni üyelerine yönelik bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenledi. VIP salonda gerçekleştirilen toplantıya, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı ve Odaya kayıt yaptıran yeni üyeler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Hiçyılmaz, Kayseri Ticaret Odası’nın şehrin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayarak, “Yeni bir anlayış ile çalışan yönetim kurulumuz, Odamızın bu özelliğini korumak ve geliştirmek adına sizlere en iyi hizmeti sunmaya gayret göstermektedir. Sürekli olarak yenilenen Odamıza, üye olan tüccarımızın sayısı da giderek artmaktadır. Her ay 100-150 civarında üye sayımızın artığını gururla belirtmek istiyorum. Sizlere de odamız üyesi olduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi.

Oda bünyesinde 40 meslek komitesinin çalışmalarını hızla sürdürdüğünü ifade eden Hiçyılmaz, “Her ay düzenli olarak yapılan meslek komitesi toplantılarımız ile üyelerimizin görüşlerini ve taleplerini gündeme almakta ve değerlendirmekteyiz. Gerçekleştirilen bu toplantılara meslek komiteleri üyelerimizi 50’şer kişilik gruplar halinde davet etmekteyiz. Komitelerin asil üyelerinin yanı sıra yedek üyelerini de toplantılarımıza davet ediyoruz. Siz yeni üyelerimizin de meslek komitesi toplantılarına katılmasını arzu ediyoruz. Bu toplantılara katılmanız sizlerin ve odamızın menfaatleri içindir” diye konuştu.

Üye temsilciliği sistemi hakkında da bilgi veren Hiçyılmaz, “Odamızdaki tüm iş ve işlemlerinizde sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ‘Üye Temsilciliği Sistemini’ oluşturduk. Odamızda her bir üyemize işlerinde yardımcı olacak personelimiz bulunmaktadır. İşlerinizin daha kısa sürmesi adını Odamıza gelerek veya telefon aracılığı ile üye temsilcisi arkadaşımızla mutlaka irtibata geçmenizi öneriyorum. Bunların dışında üyelerimize tüm faaliyetlerimizi duyurmak adına SMS ve mail yoluyla bilgilendirmeler yapıyoruz. Bizden önce 800-900 üyeye SMS atılabilirken bugün itibariyle 12 bin üyemize SMS gönderebiliyoruz. Ayrıca 7 binin aşkın üyemize de mail yoluyla ulaşıyoruz” ifadelerinin kullandı.

Kayseri Ticaret Odası yönetimi olarak, üyelerimizin ihracat kapasitelerinin artırılması, hiç ihracat yapmayanların teşvik edilmesi yönünde çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Hiçyılmaz, “Bu kapsamda Erbil’de açacağımız ticaret ofisine ilişkin çalışmalarda bulunduk. İhracat yapmak isteyenlere bu ofisimiz aracılığı ile yardımcı olacağız. Her anlamda hazır olan Erbil ticaret ofisimizin açılması noktasında Irak’ta yaşanan gelişmeleri takip ediyoruz. Yaşanan gelişmelere göre ofisimizi kısa sürede hizmete açmayı hedefliyoruz. Oda olarak dış ticaret başta olmak üzere eğitim faaliyetlerinde bulunuyoruz. Yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılım konusunda üyelerimize bilgi ve belge desteği sağlıyoruz. Bununla da yetinmiyor ve yurt içindeki fuarlara katılmanız halinde yol ücretlerinizin yarısını biz karşılıyoruz” dedi.

Konuşmasında, Tahkim Merkezi çalışmalarında son aşamaya geldiklerini vurgulayan Hiçyılmaz, bilirkişi, eksper ve hakemleri belirlediklerini ve üyelere etkin hizmet vermeye başladıklarını söyledi.

Oda üyelerine daha iyi hizmet verebilmek adına, yeni hizmet binası yapımı için harekete geçtiklerini ifade eden Hiçyılmaz, “Ulusal düzeydeki proje yarışması sonucunda seçilen 3 projeden biri üzerinde çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bu proje ile ilgili çalışmalarda son aşamadayız ve 1-2 ay içinde ihale sürecine geleceğimizi söyleyebilirim. Her türlü hizmetin en rahat ve uygun şekilde üyelerimize verilmesi için tüccarımıza uygun ve yaraşır bir hizmet binasının yapımı konusunda dikkatle çalışmaktayız” şeklinde konuştu.

2014 yılı başında alınan karar ile belge ücretlerine zam değil indirim yaptıklarını hatırlatan Başkan Hiçyılmaz, “ Yüzde 25 ile yüzde 47 arasında değişen oranlardaki indirim üyelerimizin menfaati için uygulanmaktadır. Ayrıca, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü irtibat büromuz eliyle de üyelerimiz, şehir merkezindeki hizmet binamıza gelmeden de, kolay ve hızlı bir şekilde işlemlerini yaptırabilmekte ve belgelerini alabilmektedirler.” dedi.

Odamız bünyesinde kurulan komisyonlar aracılığıyla tüccarımızın ihtiyaç duyduğu her konuda araştırma yaptıklarını söyleyen Hiçyılmaz, “Tüccarımızın talep ettiği konular hakkında ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde çalışıyoruz. Buna en güzel örnek Erciyes Üniversitesi bünyesinde gelecek yıl öğrenci almaya başlayacak olan matbaacılık meslek yüksekokulu açılması girişimlerimizdir. Bu ve benzer konularda girişimlerimizi sürdürüyor ve siz üyelerimizin talepleri doğrultusunda işlerimizi yürütmeye çalışıyoruz. Ayrıca, tüccarımızın geleceğine ışık tutacak, Kayseri insanının görüşlerini ortaya koyacak araştırmaları da yapmaktayız. En son olarak Merkez Çarşı’ya ilişkin bir araştırma da yaptık” ifadelerinin sarf etti.

Başkan Hiçyılmaz’ın konuşmasının ardından Oda birimlerinin işleyişi ve verilen hizmetlerle ilgili bilgi paylaşımı gerçekleştirildi.

Yorumlar