banner464

Kayseri Valisi Orhan Düzgün :

Kayseri’de “ Sağlıklı Gençlik Mutlu Gelecek” konulu konferansa katılan Vali Orhan Düzgün “ gençlerimizin artan bu zararlı alışkanlıklardan kurtulmaları için onları mutlaka bilgilendirmemiz gerekiyor” dedi.Kayseri İl Milli Eğitim...

Kayseri Valisi Orhan Düzgün :

Kayseri’de “ Sağlıklı Gençlik Mutlu Gelecek” konulu konferansa katılan Vali Orhan Düzgün “ gençlerimizin artan bu zararlı alışkanlıklardan kurtulmaları için onları mutlaka bilgilendirmemiz gerekiyor” dedi.Kayseri İl Milli Eğitim...

18 Kasım 2014 Salı 13:02
35 Okunma
Kayseri Valisi Orhan Düzgün :
Kayseri’de “ Sağlıklı Gençlik Mutlu Gelecek” konulu konferansa katılan Vali Orhan Düzgün “ gençlerimizin artan bu zararlı alışkanlıklardan kurtulmaları için onları mutlaka bilgilendirmemiz gerekiyor” dedi.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Sağlıklı Gençlik Mutlu Gelecek’ konulu konferans yapıldı. Konferansa Kayseri Valisi Orhan Düzgün, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan ve yaklaşık 10 ilçeden 350 okul yöneticisi katıldı. Konferansta çocukların uyuşturucu ve alkol gibi zararlı madde bağımlılığından kurtarmanın yolları ve okullarda öğretmenlerin öğrencilere verecekleri bilgiler ele alındı.

Konferans da konuşan Kayseri Valisi Orhan Düzgün “ Öğrencilerin okula girdiği terbiyeden daha fazla katkı alarak çıkması bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Tabi ki öğrencilerimizi çeşitli sınavlara hazırlarken matematik, fizik, kimya, Türkçe, coğrafya, tarih bilgileri öğretirken onların ahlaki gelişimlerini de yeterince onlara vermek değerli bir biçimde onları yetiştirmek çok önemlidir. Bu değerler eğitimini ne kadar çok çocuklarımıza verirsek onların kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlarız ve okuldan temiz ve bilgili bireyler olarak çıkmasını sağlarız” dedi.

Düzgün “ Hocalarımız matematik ya da coğrafya hocamız fark etmez hocalarımız dersin arasında yada derse direk bağlantılı olarak dersleri öğrencilere direk anlatabilir ve onların gelişimine daha fazla katkı sağlayabilir. Gençlerimiz artan bu zararlı alışkanlıklardan kurtulmaları için onları mutlaka bilgilendirmeleri gerekiyor. Bunları yaparken çok hassas davranmamız gerekiyor konu hakkında çok bilgisi olmayan çocuklara bunları anlatırken onlarda yanlışlıkla merak oluşturmamamız gerekiyor” diye konuştu.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu “ Toplam 25 proje yönetmekteyiz ve bu 26. oldu. Çok kıymetli ve günümüz koşullarında da itibar göstermemiz gereken en daim konu çocuk gelişimi. Malumunuz gençliğimiz elimizde tutmamız için çok kıymetli bir proje ile karşı karşıyayız. Uyuşturucu ile mücadelede konusunda herhalde bir savaş olsa bu uyuşturucu konusu savaştan daha kötü arkadaşlar. Biz bunu ne kadar önemser ve ne kadar üzerine gidersek arkadaşlar gençliğimize de o derecede sahip çıkmış oluruz” diye ifadesinde bulundu.

Kayseri Kocasinan Kaymakamı Ali Candan “ Bu gün ki seminerimize hoş geldiniz. Uyuşturucu bilindiği üzere çağımızın en önemli hastalıklarından birisidir. Kişilerin beden ve ruh sağlığını çok kötü etkilediği gibi toplumda da çok önemli düzensizliklere, bozukluklara yol açmaktadır. Uyuşturucu ve alkolden dolayı gasp, fuhuş, hırsızlık gibi her türlü toplumsal bozukluklar ortaya çıkmaktadır. Uyuşturucuya başlama yaşı ne yazık ki 12 ile 18 yaşları arasındadır. Hedef kitlesi bu yaş aralığında olmasından dolayı bizlere de çok önemli işler düşüyor” dedi.

Konferans daha sonra uyuşturucunun zararları adlı sinevizyon görüntüsünün izlenmesi ile sona erdi.

Yorumlar