Kocasinan Belediyesi giyilebilir teknoloji ile ekonomiye katkı sağlayacak

Kocasinan Akademi, tekstil ve teknolojinin birleşimi ile oluşan giyilebilir teknoloji semineri ile hem kadın istihdamını artırmayı hem de yeni bir sektörle ekonomiye kazanç sağlamayı hedefliyor.Hayatın her alanında bölge sakinlerine hizmet veren...

banner491
Kocasinan Belediyesi giyilebilir teknoloji ile ekonomiye katkı sağlayacak
banner567

Kocasinan Akademi, tekstil ve teknolojinin birleşimi ile oluşan giyilebilir teknoloji semineri ile hem kadın istihdamını artırmayı hem de yeni bir sektörle ekonomiye kazanç sağlamayı hedefliyor.

Hayatın her alanında bölge sakinlerine hizmet veren Kocasinan Akademi, kurslar ve seminerle kadınlara meslek edindirmenin yanı sıra hobilerin geliştirilmesi ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının yaşatılmasını sağlanıyor. Bu çerçevede Kocasinan Akademi, Giyilebilir Türkiye Platformu işbirliğiyle teknoloji ve kıyafetin birleştirilmesiyle ortaya çıkan konsept hakkında seminer düzenleyecek. Kocasinan Akademi, seminer sonrası talepler doğrultusunda açılacak olan kursla kadınlara elektronik tekstil konusunda bireysel gelişme imkanı sunacak.

‘Giyilebilir Teknoloji’ projesi ile TÜBİTAK’tan iki farklı destek alan Giyilebilir Türkiye Platformu üyeleri, 20 Şubat Salı Günü saat 14.00’de Kocasinan Akademi Yakut Tesisinde, 21 Şubat Çarşamba günü saat 14.00’de ise Kocasinan Akademi Erciyesevler Tesisinde seminer verecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590