"modern Şehircilik İçin Önemli Bir Tesis"

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, eski ve yeni katı atık depolama alanlarında incelemelerde bulundu. Başkan Özhaseki yapımı süren düzenli depolama tesisinin modern şehircilik açısından önemli bir tesis olduğunu söyledi.Büyükşehir...

banner491
banner567
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, eski ve yeni katı atık depolama alanlarında incelemelerde bulundu. Başkan Özhaseki yapımı süren düzenli depolama tesisinin modern şehircilik açısından önemli bir tesis olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, katı atık depolama alanlarından önce halen kullanılmakta olan çöp depolama alanını gezdi. Başkan Özhaseki, düzenli depolama alanında kurduğu tesisle elektrik üretimi yapan ve jeneratörlerin soğutma suyu ile de seraları ısıtarak domates üreten Her Enerji’nin üretim alanlarını gezerek bilgi aldı. 6 megavatlık kurulu güçteki elektrik üretim tesisi ile 10 bin m².lik serayı gezen Başkan Özhaseki, katı atık depolama alanı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından çok büyük emeklerle kurulmuş bazı hizmetlerin göz önünde olmadığı için görülmediğini, katı atık depolama alanının da bunlardan biri olduğunu ifade eden Başkan Özhaseki, "Burada bir taraftan çöpleri düzenli olarak depolarken, bir taraftan da bunların içinden çıkan gazlardan elektrik üretiliyor. Diğer bir yandan da buradan çıkan sıcak suyla domates üretimi yapılıyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuma gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki mevcut katı atık depolama alanının ardından düzenli depolamanın yapılacağı yeni bölgede incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Seyit Ahmet Okur’dan bilgi alan Başkan Özhaseki, düzenli depolama sahasının 35-40 milyon liraya mal olacağını söyledi. 160 bin m² alanda zemin ıslah çalışmalarının bitmek üzere olduğunu ifade eden Özhaseki, "Birkaç ay içinde düzenli depolama sahasını devreye alacağız. Şehrin çöpleri toplandığında eskiden vahşi olarak depolanıyordu, şimdi düzenli depolanacak. Çöplerin bir kısmı da ayrıştırılacak. Modern şehircilik açısından çok önemli bir tesis" diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner581