banner464

Okul Öncesi Eğitimde Stembüs Dönemi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Okul Öncesi STEM Eğitim Otobüsü (STEMBÜS), okul öncesi eğitimde hizmet verecek.Melikgazi Anaokulu’nda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu,...

Okul Öncesi Eğitimde Stembüs Dönemi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Okul Öncesi STEM Eğitim Otobüsü (STEMBÜS), okul öncesi eğitimde hizmet verecek.Melikgazi Anaokulu’nda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu,...

16 Aralık 2014 Salı 13:06
42 Okunma
Okul Öncesi Eğitimde Stembüs Dönemi
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Okul Öncesi STEM Eğitim Otobüsü (STEMBÜS), okul öncesi eğitimde hizmet verecek.

Melikgazi Anaokulu’nda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Naziksoy, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, "Bugün Kayseri için onurlu bir gün. Herkes bilir ağaç yaş iken eğilir. Çocuklarımızıda biz artık kendini tanımaya başladığı andan ititbaren bir şekilde eğitmek zorundayız. Bilimsel araştırmalara göre çocuğun sosyo-psikolojik gelişiminin yüzde 70’i bu okul öncesi dönemde oluşuyor. Dolayısıyla okul öncesin de yapılan yatırım okul öncesi ile ilgili yapılan her iş çocuğun gelecek için daha iyi hazırlanmasına, geleceğe daha emin adımlarla ilerlemesine bir şekilde vesile oluyor. Türkiyemizde de okul öncesi eğitim özellikle son yıllarda baya bir mesafe aldı ancak istenilen düzey de olduğu söylenemez" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise, "Görüldüğü üzere STEM projesi ülkemizde ilk defa Kayseri’de uyguladığımız geçen sene girdiğimiz bu sene de sayısal olarak da verileri arttırdığımız bir proje. Bütün okul boyutlarında özellikle fen ve matematik öğretiminde başarı bu bilimsel ölçmelerle kanıtlanmış. Ölçülmüş bir veri, bilimsel bir veri en az yüzde 20 oranında attırıldığı tespit edilmiş durumda" diyerek şu şekilde konuştu:

"Ülkemizdeki eğitim sorunları düşünüldüğü zaman bu hiçte azımsanacak bir rakam değil. Burada bu projeyi yürüten işin içerisinde bir ekibimiz var onların özverili çalışmaları ilk önce bu işin temelinde duran en önemli faktörlerden birisi bu ekibe teşekkür ederim. Tabi bu projeyi ilk Kayseri’ye getirdiğimizde ilk konuştuğumuz yer Büyükşehir belediyemiz oldu. Bütün süreçlerde sonuna kadar destek verdiler onların desteği bir noktada bizim azmimizde, şevkimizde belki arttırdı. Bize büyük faydaları oldu. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Özhaseki abimiz olmak üzere bütün belediye personeline teşekkür etmek lazım. Organize Sanayi Bölge Başkanımız çok ciddi destekler verdiler. Dolayısıyla Kayseri aslın da bu projeyi sahiplenmiş durumda artık burada okul müdürü okul öğrencisi arkadaşlarıma da belki bunu söylemek lazım. STEM uygulanıyor mu? okulunuzda diye artık veliler gelecekler ve soracaklar. Bunun olmadığı uygulanmadığı bir okulu da herhalde diğerlerinden ayrı tutulacaklardır diye düşünüyorum."

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Naziksoy ise, "Ben bir eğitim kökenli birisi olarak 18,5 yıl milli eğitimde çalışmış birisi olduğum için Sayın Başkanımız bu davete beni yönlendirdi. Bu projenin başlangıcından beri var olan birisiyim. Okul müdürü arkadaşlarım, milli eğitimden şube arkadaşlarım bu projeyle alakalı bana geldiklerinde heyecanlanmamak mümkün değildi. Görülüyor ki amacına ulaşıldığı açıkça belli. Hakikaten doğumdan ölüme kadar eğitimin ne kadar önemli olduğu burada açıkça gözükmektedir" ifadesinde bulundu.

Yorumlar