banner464

Trafiğe Köklü Çözüm

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin trafiğe köklü çözüm getirmek amacıyla hazırlattığı Ulaşım Master Planı hayata geçiriliyor. Master Plan çerçevesinde Eski Çevreyol olarak bilinen Kocasinan Bulvarı’nda trafiğin sürekli...

Trafiğe Köklü Çözüm

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin trafiğe köklü çözüm getirmek amacıyla hazırlattığı Ulaşım Master Planı hayata geçiriliyor. Master Plan çerçevesinde Eski Çevreyol olarak bilinen Kocasinan Bulvarı’nda trafiğin sürekli...

16 Aralık 2014 Salı 10:54
25 Okunma
Trafiğe Köklü Çözüm
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin trafiğe köklü çözüm getirmek amacıyla hazırlattığı Ulaşım Master Planı hayata geçiriliyor. Master Plan çerçevesinde Eski Çevreyol olarak bilinen Kocasinan Bulvarı’nda trafiğin sürekli akmasını sağlayacak köprülü kavşak ve altgeçit çalışmaları devam ediyor.

KAYSERİ’NİN İLK YONCA YAPRAĞI

Kocasinan Bulvarı üzerindeki trafik akışının güvenli ve kesintisiz bir şekilde sağlanabilmesi için planlanan köprü ve altgeçitlerin yapımı hızla sürüyor. Bu kavşaklardan biri olan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Kocasinan Bulvarı’nın kesiştiği kavşak, yonca yaprağı modeliyle sürücüleri trafik sıkıntısından tamamen kurtaracak. Bu kapsamda Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerine köprü yapılacak. Bu köprü ile Mevlana Mahallesi’ne geçişi sağlayan tren yolu, Kocasinan Bulvarı kavşağı, Bozantı Caddesi ve Nil Caddesi istikametinde transit geçiş yapılabilecek. Köprünün toplam uzunluğu 650 m. üst platform genişliği ise 21 m. olacak. Bu köprüye yonca yaprağı modeli ile yay şeklinde bağlantı köprüleri yapılacak. Yonca kısımda toplam uzunluk 500 m. bağlantı bölgelerinde platform genişliği ise 27 m. olacak. Bağlantı bölgelerinde 6 şeritli yol ve yürüyüş yolları bulunacak.

750 METRELİK KÖPRÜ

Kocasinan Bulvarı üzerine yapılacak olan en uzun köprü ise Hastane Caddesi ve İstasyon Caddesi’ni içine alan kavşaklarda yer alacak. Her iki kavşağın transit geçilmesini sağlayacak olan köprü 750 m. uzunlukta inşa edilecek. Köprünün 21 m. genişliğindeki üst platformunda 2+2 toplam 4 şeritli yol ve yürüyüş yolları bulunacak.

KARAYOLLARI KAVŞAĞI’NDAN TRANSİT GEÇİŞ

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme yapılacak olan bir diğer kavşak ise Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü ’nün bulunduğu kavşak olacak. Bölgedeki trafiğin güvenli bir şekilde transit geçişinin sağlanması için Kocasinan Bulvarı istikametine üst geçit yapılacak. Karayolları kavşağında yapılacak köprü uzunluğu 320 m. olacak. 21 m. genişliğindeki üst platformda 2+2 toplam 4 şeritli yol ve yürüyüş yolları bulunacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin Ulaşım Master Planı çerçevesinde yapılacak olan köprü ve bağlantı yolları ile alt geçit çalışmalarının ardından Kocasinan Bulvarı’nda trafik kesintisiz ve güvenli bir hale gelecek.

Yorumlar