Proje kapsamında ilçedeki öğretmenlerin online ortamda seçtikleri ecdat büyükleri 2023-2024 eğitim öğretim yılında ilçedeki bütün okullarda  bütün yönleriyle öğrencilere anlatılıyor, programlar düzenleniyor.  
İlçede Aralık ayında bütün okullarda proje kapsamında Bekir Sıtkı Erdoğan ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Piri Reis İlkokulu idareci ve öğretmenleri Bekir Sıtkı Erdoğan'ı öğrencilere video ve sunumlarla anlattılar. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, " Öğrencilerimizin ecdadını tanıyan, rol model alan nesiller olmasını hedeflediğimiz proje ile her ay farklı bir ecdat büyüğünü bütün okullarımızda işliyoruz. 
Aralık ayı ecdat büyüğümüz olan Bekir Sıtkı Erdoğan ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.
İlçedeki bütün okullarda panolar, sunumlar, programlar yapılmasının yanı sıra ay sonunda final programı ile tüm öğrencilerin Bekir Sıtkı Erdoğan'ı daha detaylı bir şekilde tanımalarına katkı sunulacaktır. 
Proje kapsamında; Ekim ayında Nasrettin Hoca, Kasım ayında Aşık Veysel, Aralık ayında Bekir Sıtkı ERDOĞAN, Ocak ayında Evliya Çelebi, Şubat ayında Mimar Sinan, Mart ayında  Mehmet Akif Ersoy, Nisan ayında Tapduk Emre, Mayıs ayında Kanuni Sultan Süleyman  bütün okullarımızda işlenecek.
Anne babalardan ricam o ayın ecdat büyüğü ile ilgili evlerinde de konuşsunlar. Çocuklarından ecdat büyüğü ile ilgili öğrendiklerini anlatmasını istesinler. Bütün ilçe ecdat büyüğümüzü en güzel şekilde tanıyarak evlatlarımızın bu büyüklerimizi rol model olmasını birlikte sağlayalım. 
Bu çalışma için Piri Reis İlkokulumuza teşekkür ederim" dedi.