Proje kapsamında her hafta bütün okullar İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul idarecileri ve gönüllü öğretmenlerle, öğrencileri ve ailelerini ilçe merkezinde ve köylerde evlerinde ziyaret ederek onlar için neler yapabileceklerini birlikte değerlendirdiler.

Projenin son haftası olan otuz sekizinci haftasında Kazımkarabekir Ortaokulu öğrencisi ve ailesini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit " ilçemizdeki öğrencilerin en iyi şekilde yetişmeleri için okullarda yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra evlerinde de ziyaret ederek ailelerine ve öğrencilerimize katkı sunmayı hedefliyoruz. 2022-2023 eğitim öğretim yılında başladığımız, 2023-2024 eğitim öğretim yılında da devam ettiğimiz projenin bu hafta otuz sekizinci haftasıydı. Okulların kapanması ile aralıksız devam eden projemiz sezon finali yaptı.

Proje kapsamında okullarımız öğrencilerimizi evlerinde ziyaret etti. Aileler ve öğretmenleriyle birlikte el ele vererek neler yapabileceğimizi değerlendirdik. Projeyle çok sayıda öğrencimizin ihtiyaçlarını, sıkıntılarını yerinde görerek çözme imkanı bulduk. Ailelerin yaşadığı sıkıntıları ve talepleri alarak çözümü için girişimlerde bulunduk. Kazımkarabekir eğitim camiası olarak yürüttüğümüz bu çalışma ile çok sayıda öğrencimizin ve velimizin hayatlarına dokunduk.

Öğrencilerimiz için çok faydalı olacağına inandığım projemiz ilçedeki bütün okullarımızda uygulandı. Her hafta bende bu çalışmanın içerisinde yer aldım. Yıl boyunca çalışmaya destek olan gönüllü çalışma arkadaşlarıma şahsım ve öğrencilerimiz adına canı gönülden teşekkür ediyorum." dedi.