Bu kapsamda ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Karamanoğlu Mehmet Üniversitesi işbirliğinde ilçedeki bütün okulların bahçelerine oyun alanları çizilecek, öğrencilere geleneksel oyunlarımız öğretilecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit "Karamanoğlu Mehmet Üniversitemizin destekleriyle öğrencilerimizin ders aralarında, teneffüslerde ve beden eğitimi derslerinde akranlarıyla birlikte dolu dolu zaman geçirme imkânı buldukları ilçedeki bütün okulların bahçelerinde geleneksel oyun alanları oluşturulacak. Çocuklarımız rengârenk çizilen oyun sahalarında hem unutulmaya yüz tutmuş olan geleneksel oyunlarla tanışacak, hem dijital bağımlılıktan uzak bir şekilde akranlarıyla gönüllerince vakit geçirecek, hem de fiziksel aktivite gerçekleştirme imkânı bulacaklardır.

Ayrıca Üniversitemiz tarafından öğrencilerimize geleneksel oyunlarımızın eğitimi verilecek.

Destekleri için Karamanoğlu Mehmet Üniversitesi'ne, Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı'ya Prof. Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Dr. Sefa Lök'e, Üniversite hocalarımıza, ilçemiz ve öğrencilerimiz adına canı gönülden teşekkür ederim. Çalışmanın evlatlarımıza katkı sağlamasını dilerim" dedi.