Bu kapsamda ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Karamanoğlu Mehmet Üniversitesi işbirliğinde ilçede matematik olimpiyatı düzenlendi.

Kazımkarabekir Ortaokulu bahçesinde düzenlenen etkinlikte Üniversite Hocaları ve öğrencileri tarafından kurulan farklı atölyelerde ilçedeki öğrencilere matematik etkinlikleri düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit “öğrencilerimizin akademik gelişimine katkı sağlamak amacıyla Karamanoğlu Mehmet Üniversitemiz ile işbirliğinde bütün öğrencilerin istifade edeceği matematik olimpiyatı düzenledik.

Öğrencilerin eğlenerek öğrenmelerini sağlamak, matematiğe karşı önyargılarını ortadan kaldırmak ve matematik başarılarını arttırmak için bu çalışmayı planladık.

Milli Eğitim Bakanlığı olarak Matematik öğreniminin küçük yaşlarda başlatılması gerektiği fikri ile Türkiye genelinde Matematik seferberliği başlatmıştı. Bizde Kazımkarabekir İlçemizde bu farkındalığı oluşturmak için Karamanoğlu Mehmet Üniversitesi işbirliğinde bu etkinliği planladık.

Burada amacımız matematiği oyunlarla, müzikle, sporla yani disiplinler arasındaki koordinasyonları sağlayarak öğrencilerimize katkı sağlamayı hedefledik.

Katkı sağlayan Karamanoğlu Mehmet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı’ya , Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cihat Abdioğlu’na, Üniversite hocalarımıza, Üniversite öğrencilerimize ilçemiz ve öğrencilerimiz adına canı gönülden teşekkür ederim. Çalışmanın evlatlarımıza katkı sağlamasını dilerim” dedi.

Öğrencilerin eğlenerek öğrendiği etkinlik hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.