Kent Konseyi Binasında düzenlenen programa, Karaman Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Arslan, Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Gerçek, konsey üyeleri ile basın mensupları katıldı.

Gerçek, yaptığı konuşmada, “Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile MEB onaylı Resim ve Sanat Kursu, Bağlama ve Nota Kursu, Diksiyon 1-2-3 kursları, Liderlik, Hızlı Okuma, İmaj Yönetimi, İlkyardım, İş ve İnsan Uyum Eğitimi, İngilizce Al eğitimleri verilmiştir.

Kafelerde kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Taşkale kültür gezisi, Konya kültür gezisi, Ermenek kültür gezisi, Antalya gezisi ve Konya- Çatalhöyük arkeoloji gezisi yapılmıştır.

Teknoloji ve madde bağımlılığına karşı 18 yaş altı ve 18 yaş üstü futbol ve basketbol turnuvaları yapılmıştır. Futbol turnuvasına 28 takım, basketbol turnuvasına da 13 takım katılmıştır.

16 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında Türk Dünyası Parkında saat 11:00-17:00 arasında çevre temizliği etkinliği yapılmıştır.

Karaman Kent Konseyi Spor Meclisinin Yapmış Olduğu Faaliyetler

Karaman Kent Konseyi Türk Dili Kurumlar arası Futbol Turnuvası düzenlenmiş, 12 kurum katılmıştır. Tüm takımlara Karaman Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verilmiş. 1.-2.-3. takımlara ve en centilmen takımlara madalya ve kupaları dağıtılmıştır.

Karaman Kent Konseyi Sosyal Yardımlaşma Meclisinin Yapmış Olduğu Faaliyetler

2022-2023 Eğitim döneminde maddi durumu kötü olup 4 yıllık üniversite okuyan 40 öğrencimize 250 TL burs verilmiş 2023-2024 Eğitim döneminde 41 öğrencimize 500 TL burs verilmektedir. (Burs süresi 8 aydır.) Bununla beraber hayırsever vatandaşlarımız tarafından da 10 öğrenciye burs verilmektedir.

Öğrencilerin burs ücretini karşılamak için Ermenek Zeyve gezisi, Ereğli İvriz gezisi, Konya Hadim gezisi, Beyşehir-Seydişehir gezisi, Eskişehir-Bursa gezisi ve çeşitli yemek, kermes ve kahvaltı etkinlikleri düzenlenmiştir.

Karaman Kent Konseyi Herkes Mutlu Olsun Diye Meclisinin Yapmış Olduğu Faaliyetler

Bağışlanan kıyafetler ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Cezaevindeki ihtiyaç sahipleri mahkumlara kıyafet yardımı yapıldı.

Önemli gün ve haftalarda ziyaretler ve etkinlikler düzenlenmiştir. Sevgi Evleri, Huzurevi Miraç Kandili, Kadir Gecesi vb.)

Anneler gününde gönül gözü anneleri ziyaret edildi.

Ermenek gezisi düzenlendi.

Çamlıkta çocuklar için yaz programı etkinlikleri yapıldı.

Okuldaki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ayakkabı yardımı yapıldı.

Yardımsever vatandaşlarımızın katkısı ile 74 öğrenciye kırtasiye yardımı(500 tl), 40 öğrenciye okul forması yardımı(450 TL-550 TL) yapılmıştır.

Karaman Kent Konseyi Kadın Meclisinin Yapmış Olduğu Faaliyetler

Önemli gün ve haftalar ile ilgili etkinlikler yapıldı.(Kadınlar Günü, Anneler Günü, Şehit Aileleri Ziyareti vb.)

Ermenek gezisi yapıldı.

Depremzedeler için Aktekke meydanında ve Piri Reis Öğrenci Yurdunda kurulan standlarda çalışmalar yapıldı.

Karaman Kent Konseyi Trafik-Ulaşım Meclisinin Yapmış Olduğu Faaliyetler

Karaman Belediyesi bünyesinde çalışan Belediye Otobüs Şoförlerini Bilinçlendirme ve Motivasyon eğitimini trafik ve ulaşım meclisi akademik birimi tarafından verilen eğitimlerle "trafik kuralları, trafik psikoloji, trafik âdabı, meslek etiği, kent ve hemşericilik bilinci konularında bilinçlendirme ve motivasyon eğitimi verilmiştir.

Karaman trafiğini rahatlatmak için Karaman Belediyesi işbirliği ile kavşak ve tahliye yolları çalışmaları yapılmıştır.

Karaman Kent Konseyi Meclisleri Ortak Yapmış Olduğu Faaliyetler

Karaman Kent Konseyi meclisleri olarak SMA hastası Ayşe Bükre için arabaşı gecesi düzenlenip bağış toplanmıştır ve deprem bölgesine yiyecek/giyecek yardımları yapılmıştır.

Yapılması düşünülen faaliyetler

Halk Eğitim Merkezi ve Karaman Kent Konseyi iş birliği ile İngilizce Kursu, Diksiyon Kursu, Hızlı Okuma Kursu, İlkyardım Kursu, İnsan Kaynakları Kursu, Finansal Okuryazarlık Kursu ve Medya Okuryazarlık Kursları da ekim ayı sonu itibariyle açılması planlanmaktadır.” dedi.