Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın desteği ile düzenlenecek olan etkinlik 10 Mayıs Cuma saat 20.30'da Karaman Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi saat 20:30'da başlayacak.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan Anneler Günü Özel Konseyi’nde Koro Akademi (Karaman Türk Halk Müziği) topluluğu ve Kent Konseyi’nin ortak programı olarak hazırladığı etkinlikte anne konulu şiirler ve türküler seslendirilecek.

Karaman Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Gerçek, Anneler Günü’nde yapılacak olan etkinliklere dair gerçekleştirdiği açıklamada; “Anneler Günü dolayısıyla 10 Mayıs Cuma günü  Karaman Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezinde saat 20:30 'Da gerçekleştireceğimiz etkinliklerde başımızın tacı kıymetli hanımefendilerle buluşacağız. Ana bizim hep baş tacımız olmuştur. İnancımız da analarımızın ayağının altına cenneti koymuştur. İşte ana bizim için o kadar kutsal, o kadar değerlidir. Annelerimiz için çalışmaya, onların istek ve arzuları için gayret etmeye devam ediyoruz Sınırsız sevginin, hoşgörünün, iyiliğin, şefkatin ve merhametin sembolü tüm hanımefendileri Anneler Günü coşkusunu birlikte yaşayacağımız konserimize davet ediyorum. Şehit Annelerimiz başta olmak üzere kıymetli hanımefendilerin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.